Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nagyon "beszédes" volt...

Akinek nagyon "beszédes" volt a babája, előrevetített valamit a későbbi életkorokra?

Figyelt kérdés

Akinek már korán, 2-3 hónapos korában amolyan "be nem áll a szája" típusú babája volt, későbbi életkorban is bőbeszédűbb volt az átlagnál, vagy nem volt összefüggés?


A lányom 2,5 hónapos, mióta képessé vált a tudatos hangkiadásra, akár órákon keresztül, változó intonációval "beszél". Variálja a hangokat, leviszi a hangsúlyt, felhangosít, mimikával leköveti, stb.

Más csecsemőt nem ismerek, így fogalmam sincs, hogy ez mennyire számít soknak - szüleim azt mondják, hogy én ennyit nem kommunikáltam, szerintük az átlagnál "beszédesebb".

Számítsunk arra, hogy 2-3 évesen már le se lehet lőni, annyit fog beszélni? Vagy ettől függetlenül akár csendes típussá is kinőheti magát?


2014. aug. 1. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak elvezi a hangjat :-) nem hiszem, hogy osszefugg. A beszedesseg ugyanannal az embernel mas helyzetekben is valtozo lehet. Amugy en birom a 'le se lehet loni' tipusu gyerkocoket, egeszseges, erdeklodo, nyitott szemelyisegek, alig varom, hogy az en gyerekem csixseregni kezdjen.
2014. aug. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem találtam összefüggést. A nagyobbik lányom nagyon csendes volt, nem is beszélt 2,5 éves koráig. Azóta viszont pótol. Néha zsong tőle a fejem. A középső kicsinek sokat, és szívesen "beszélt", most is beszédes, de a nővérének a nyomába sem ér. A kicsi 14 hónapos, ő is sokat gagyog, nem tudom, majd meglátjuk.

Szerintem nagyon sok mindentől függ egy baba fejlődése, nem igazán lehet előre vetíteni a dolgokat.

2014. aug. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy lenne összefüggés,mint ahogy abban sincs,hogy a korán beszélő baba beszédesebb lesz.Enyém nem volt annyira zajos kisbaba szerintem,se sírás,se semmi téren.8hós korától mond szavakat,most lesz 22hós és 21hós korától már 2-3szavas mondatokat mond.De voltak írva a szavai,18hós koránál kb 80-nál tartottunk.Tehát ő rettentő beszédes.Viszont egyre többször van az is,hogy elmegy a szobájába,behajtja az ajtaját és csendben elfekszik a nagy ágyakon,játszik,nézelődik és gondolkodik ( szerintem,mert mi mást csinálna fekve csendben).
2014. aug. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

azért annyit hagy jegyezzek meg, hogy 2,5 hónapos nem kommunikál, hanem magát szórakoztatja! pont emiatt nem is lehet összefüggést keresni!

egyébként enyém is irtó sokat és változatosan gügyögött. teljesen utánozta a beszédet a gügyögésével! 2,5 éves koráig csinálta ezt, fel is merült az autizmus gyanú ;)

2014. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk volt összefüggés. :) Nagyon korán, 2-3 hónaposan szórakoztatta magát. Fél évesen le van videózva, hogy a maga kis nyelvén megállás nélkül csak mondja és mondja. Korán is kezdett el beszélni. Most 3,5 éves, konkrétan éjjel-nappal be nem áll a szája. :)

Barátnőm kisfiának alig hallottuk baba korában a hangját. Csak ha sírt. Elmúlt egy éves, de még most is csak alig-alig mond valamit. Csak baba nyelven, de azt is csak elvétve. :)

2014. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!