Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyermeketek engedi, hogy...

Gyermeketek engedi, hogy megmérd a lázát? És a gyógyszer beszedés?

Figyelt kérdés
2 és fél éves fiam nem engedi, h megmérjem a lázát. Már minden féle trükköt alkalmaztam, játékosan, bohóckodva. A vége az volt, h férjem lefogta, de mivel üvöltött így tudtam, h nem fog valós értéket mutatni a lázmérő, nem is engedte, h végig mérjem, de mikor már meghaladta a 38at ki vettem. A gyógyszer bevételnél is voltak gondok, itt is mindent elkövettem, kezébe is adtam, h ismerkedjen vele, nyalogatta, de mikor a szájába adtam kiköpte és öklendezett tőle, pedig az eperízű nurofent vettem neki, mikor fog fájással küzdött akkor is ezt adtam neki. Ti, hogy oldjátok meg ezeket a dolgokat? Tudom, most mindkét oldalról fognak jönni a hozzászólások, de engem nem zavar szívesen olvasom a rosszindulatúak hozzászólásait is.
2014. jan. 27. 10:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálunk fixen a mesenézés vált be - közben az ölemben ül és tartom a karját -, akkor elég bamba lesz. Anélkül ő is sokszor ordít, hogy "fáj" :)

Gyógyszernél a narancs ízű Nurofent szokta szeretni, persze gyógyszereknél is előfordult már, hogy erőszakkal lenyomtam szegénynek a torkán, mert másképp nem ment, aztán gyorsan itattam rá vele vizet és reménykedtem, hogy bent marad a nagyja.

2014. jan. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A lázmérés nálunk azért szerencsés, mert a bölcsiben (szintén 2,5 éves a gyerkőcöm) csak hónaljban mérnek, így a lányom ehhez hozzászokott. Én pl. popsiban már nem is mérek neki szeptember óta, mert azt előtte is gyűlölte, ahogy egyre értelmesebb lett.

Mindig az ölembe ültetem és berakom neki a hónaljához a lázmérőt. Ilyenkor nézzük a tv-t vagy könyvből olvasok neki.

Szerencsére kibírja azt a pár percet és már ő mondja egyből, hogy mindjárt csipog a mérő. :)


A gyógyszereknél én mindig megkérdezem, hogy mibe lehet belerakni és mibe nem?!

Pl. antibiotikumnál. Most is túl vagyunk egy tüsző mandulagyulladásos antibiotikumos kúrán. Orvosi és patikai tanácsra kevés őszi vagy almalébe raktam bele. Egy percig nem volt kérdés, hogy megissza-e?!

Illetve még utána járok/kérdezek, hogy a tejes dolgokat mennyivel előtte vagy utána adjam neki. A lányom reggel-este kakaót iszik, így nekünk ezzel is számolnunk kell.


Régebben fecskendővel adtam be a gyógyszereket, de az első antibiotikumos kezelés után meggyűlölte és nem engedte, hogy beadjuk neki. Akkor le kellett fogni.

Viszont van a Nurofenes fecskendő (kb. 5 van itthon) és azzal is szoktam trükközni, hogy pl. "gyere, adok a fogadra fájdalomcsillapítót".

Ilyenkor általában szó nélkül beveszi a gyógyszert, ah azt másba nem lehet belerakni. Szerencsére a "fájdalomcsillapító" szócska nála valami mágnes lehet :)))))

2014. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Fül lázmérönk van, az gyors es nem kellemetlen. Eloszor meg merjük a baba, a maci meg a tobbi plüss lázát, aztán az enyémet, utana az övet. Sose volt gond. Gyogyszer en mindig tablettát kérünk,a zt le tudja nyelni, ha mégse, akkor porrá töröm es belekeverem valamibe -pici mennyiségbe- amibe lehet. A szirup oknak olyan mellekizuk van, hogy az en gyomrom is felfordul tőle, nem adok neki soha.
2014. jan. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ful homerot vettem..

Eloszor merunk nekem aztan az apjanak es Neki :)

A gyogyszerekbol mig lehet szirupot adtam! Ha nagyon rossz ize volt akkor szorppel kevertem el!

De gyogyszert is oldottunk fel igy (vermox- belfergekre. Epp hogy ovit kezdtunk O az elso honapban ferges volt...)

Sok sok sszorp pici viz a gyogyszert meg osszetorni benne...

Amugy azert mert mi szeretjuk az eper izet nem biztos, hogy a Te babad is :)

2014. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Kipróbálom ezeket a trükköket is, de olyan kis makacs és akaratos. Lázméréssel nem értem, h mi gondja lehet, eddig nem volt baj. Viszont még egy kérdésem lenne. Tegnap este és ma hajnalban belázasodott, de semmi más baja nincs, nem köhög, nem folyik az orra, nem sír, h fájna valamije. Akkor ez most mi ez a láz? Hajnal 5kor volt lázas, akkor megint adtam neki nurofent, azóta minden oké, nem lázasodott be.
2014. jan. 27. 11:06
 6/12 A kérdező kommentje:
Én mindig is utáltam ezeket az ízesített szirupokat, de neki eddig nem volt gond vele, és eddig is epreset vettem, de biztos, h már azért, mert ő is sokat okosodott és sokat változott az ízlése is.
2014. jan. 27. 11:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet influenza, vagy lehet, hogy először a láz jelentkezik, és csak ma vagy holnap kezd el köhögni. Egyébként én az enyémeknek születésüktől kezdve hónaljba mérem, ki lehet próbálni meseolvasást, tévénézést, éneklést közben. Lehet, hogy azért viselte nehezen a lázmérést meg a gyógyszert is, mert nagyon rossz volt a közérzete.
2014. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Figyelgesd, hogy lesz-e más tünete.

A lányomnál nyáron volt 3 napos láz. Hol 39 fokos láza volt, hogy épp "csak" 38,0.

3 napon keresztül végig, a kórházat is megjártuk, ahol semmit nem találtak. Vérvétel, vizelet minden megvolt. Annyi derült ki, hogy egy enyhe gyulladás van a szervezetében. A gy.orvosunk (akkori) közölte telefonon, hogy fenistil csepp + c-vitamin. Kb. a lábtörésre is ezt ajánlja.. így meguntuk és akkor mentünk ügyeletre és onnan a Madarász utcai kórházba, ahol ugye kivizsgálták.

Haza is engedtek minket, mivel nem volt ok a bent tartásra. Ha akartam volna, akkor maradhatott volna, de én nem sajnos, mert terhes voltam és veszélyben lett volna a fertőző osztályon a magzat. Egyedül pedig egyértelműen nem hagytam volna ott, ha ugye nem kötelező. Ha kötelező, akkor max. kint alszom a padon, a váróban.

Lényeg, a lényeg, hogy a 4. nap kiütéssel tele lett a teste. Apró, tűszerűvel. Visszavittem az akkori gy.orvoshoz, aki hül.ének nézett, hogy mit akarok?! Mondván, ez teljesen normális.. ja, köszi. Csak az volt a gond, hogy előtte én ilyennel sosem találkoztam és azt hittem, hogy valami súlyosabb betegsége van, mint egy kis "pöttyösödés".


Jó gyorsan váltottunk gy.orvost akkor. Még a kapun se értünk ki, már hívtam a következő "kiszemeltet", akin filóztam már előtte hetekkel. :)

2014. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És mitől volt ez a ki pöttyödösés?
2014. jan. 27. 12:23
 10/12 anonim ***** válasza:

ez A 3 napos láz jellegzetessége.

3 nap magas láz, nulla tünet, és a 2-3-dik napon pöttyök, amik aztán elmúlnak. Ennyi, gyerekeknél sokat előfordul...

2014. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!