Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyereke is ilyen beszédes?

Más gyereke is ilyen beszédes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 2 éves kislányom,folyamatosan beszél és mindenkivel.

Mondhatni benem áll a szája egész nap.

Ezt lehet örökölni?

A játszótéren is megy oda mindenkihez, anyuka-gyerek

és mondja a magáét,bemutatkozik.

Ez okozhat esetleg későbbiekben gondot?

Más anyukának is ilyen beszédes gyerkőce van?


Férre ne értsetek semmi bajom vele,nem erre utal a kérdés,puszta kíváncsiság.


2010. máj. 3. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
az enyém is hasonló volt. de elmúlt. most már 'normális'. kb iskolás korára kinőtte.:)
2010. máj. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szia, az enyém még csak 16 hós, nem beszél., csak pár szót, azt viszont folyamatosan 8persze a szitunak megfelelően). azonkívül mindent kommentálnom kell neki, nyökörészik, amíg nem mondom, amit épp "kell" (szintén a szitunak megfelelően persze), pl. megáll a küszöbnél, és mondanom kell, hogy lépd át, vagy viogyázz küszöb. satöbbi. az utcán is, mindetn mindent.... :)
2010. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
enyém még csak 15 hónapos, de fél éve mindenkinek gagyarászik. De úgy, hogy odakerül elé egy ember és megállás nélkül lekever neki egy 1 perces halandzsa előadást, közben gesztikulál, mutogat az ujjával hozzá, egy két értelmes szót is belevegyít amiket már ismer. Zabálnivaló!!!! Még olyan nem volt, hogy ne dőlt volna tőle a hallgatóság :)))
2010. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: mármint a röhögéstől dőlnek :)


(Szerintem valamennyire öröklött, én is nagydumás vagyok, gyereknek is mindig versmondós, szavalós, szereplős-fellépős gyerek voltam)

2010. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem öröklődik genetikusan :), viszont biztos sokat beszéltél, meséltél, mondókáztál neki, és most itt az eredménye :)

Az én kisfiam 1 éves, még csak pár szót mond, de alig várom már, hogy folyamatosan dumáljon ! :)

2010. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a mesélést nem bírja, de tény, hogy egész nap énekelek.
2010. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom most 4 éves, 2 és fél éves elmúlt, mikor igazából elkezdett beszélni. Addig nem nagyon akart, viszont megértett mindent. Most szó szerint egész nap locsifecsizik, az utcán köszön mindenkinek, elmeséli a napját és hogy mit történtek vele mostanában. Néha már egy kicsit égőnek is érzem, hogy idegeneknek elmond olyan dolgokat is, amit nem is kéne. De nem tudom vele mit csinálni, remélem kinövi. Egyébként meg egy nagyon eleven kislány, mozgékony, akaratos. Ez van... :)

2010. jún. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kislányom detto:) Mondjuk én is állandóan beszélek.

Reggel felkel, elkezdi és sokszor még álmában is nyomja.

Ő már folyékonyan beszél elég rég, most 28 hónapos.

2010. jún. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3 éves.Én nem vagyok nagy beszédes. Ő viszont folyamatosan beszél.Fél percre meg nem áll.Utcán, játszótéren, buszon mindenütt.Néha már csodálkozunk, hogy mikor vesz levegőt.Szerintem ebből nem lesz gond, max ha majd férje lesz és nem hagyja szóhoz jutni. :-)
2010. jún. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!