Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, kérlek...

Tapasztalt anyukák, kérlek mondjátok meg hogy kezeljem ezt mielőtt tönkremegyek idegileg?

Figyelt kérdés

8 hós kislányom mióta mászik,folyton a nyakamban lóg.

Ezt úgy kell érteni,hogy 1 percet nem játszik egyedül,csak csüng a gatyámba kapaszkodva és üvölt. Ha felveszem,de lelülök vele és nem mászkálunk, akkor is üvölt. Ha leteszem,jön utánam,de ha megállok ,azonnal a gatyámat rángatja és üvölt. A járókában üvölt,a járókán kívül meg jön és csimpaszkodik. Ha nem veszem fel és nem sétálok vele,akkor akár egész nap üvölt. Már alig alszik napközben,ma is csak fél órát aludt még,annyi volt az összes nyugalmam.

Hogy kell ezt kezelni?

Nem akarom arra szoktatni,hogy ha üvölt felveszem és mászkálok vele,de azt sem szeretném,ha egész nap üvöltene,és bánatos lenne.

Mit tegyek?


2010. jan. 11. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
nálunk ez akkor van,ha jön a foga.én sem veszem fel azonnal,és ilyenkor rendszerint pár perc múlva talál magának elfoglaltságot.de ilyenkor sürübben veszem fel,és játszom vele.mert amúgy meg tudom,hogy szépen eljátszik egyedül is.
2010. jan. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt a szeparációs félelem. Sajnos ez minden babánál előjön. Kinél erősebben (mint a tiéd), kinél enyhébben. A baba rájött, hogy őt már ott lehet hagyni, nincs hozzád nőve. Arra, hogy megtanulja, hogy a dolgok akkor is léteznek (így Te is), ha ő nem látja, játszatok "kukucs játékot", rejts el egy textilpelus alá valami játékot, úgy hogy ő lássa, keresse meg..Sok hasonló játékon keresztül rájön, hogy nem omlik össze a világ, ha épp nem lát téged 1-2 percig. Neked meg kitartást és sok türelmet kívánok!
2010. jan. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azért is különösen nehéz,mert ő mindig is jó baba volt,sosem volt sírós vagy hisztis,és így most duplán nehezen kezelem ezt az egészet.

Sajnos nálunk nem válik be a hagyom a földön és előbb utóbb talál valami játékot módszer...

2010. jan. 11. 16:52
 4/8 A kérdező kommentje:

Az jutott eszembe,hogy ha ez szeparációs szorongás (ha nem lát azt hiszi nem vagyok),akkor miért sír akkor is ha lát,de nem hurcibálom? Mert ha a járókában van és közben lát akkor is hisztizik,sőt,ha kiveszem ugyan de lelülök vele akkor is.

Csak az jó ha mászkálok vele miközben az ölemben van és nézelődik a lakásban...

2010. jan. 11. 17:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a fogacska lesz.Figyeld az ínyét, lehet par nap és lesz eredmény.Ha nagyon nyügi, sírós adj neki nurofent.Nálunk is akkor van ez, ha jön a foga.
2010. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez tuti a fogzás. A szeparációs szorongás is benne lehet bár az a mi esetünkben később jelentkezett. De próbálj neki homeos Chamomilla Ch 15-öt adni naponta többször is akár két óránként is adhatod 5 golyócskát minimális vízben feloldva adni neki. Előtte és utána fél órán át ne igyon és ne egyen. Éjjelre pedig Viburcol kúpot. Nálunk ezek váltak be nagyon. Ezeket bármeddig adhatod neki és gyógyszer mellett is alkalmazható. 20 hós kislány anyukája
2010. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10 és fél hós kislányom dettó ugyanez. Tudom, ez nem vígasztal :-) Nálunk 6 hós korában "romlott el" :-) Egyre inkább követelözővé vált. Nappal már nem tud elaludni, csak a karomban, de amint leteszema kiságyba, mikor behajtom az ajtót még alszik, de két perc múlva már üvöltve kapaszkodik az ágy szélébe. Éjszaka csak velem hajlandó aludni, és csak cicin alszik el. Most is úgy surrantam ki mellőle.. Most bújt elő az első foga. Szerintem is a szeparációs félelem + a fogzás okozhatja. Én ki fogom próbálni a Panadolt, hátha ezzel legalább a fogzási problémát megoldjuk.
2010. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam. Minderre még tuti, hogy a frontok is rátesznek. Borzasztóak ezek a hirtelen hőmérsékletingadozások. Kitartást!!
2010. jan. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!