Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év körüli gyermeketek...

2 év körüli gyermeketek mekkora? Mit tud? Szobatisztasággal, beszéddel hogy áll?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból teszem fel a kérdést, semmi konkrét dolog miatt.

Az én fiam 21 hónapos, 12,5 kiló és 88 cm. Állandóan mozog, mindig kint vagyunk az udvaron, kb 2 hónapja kezdett el motorozni, már profi, száguld vele napi 10 infarktust hordok ki lábon. Iszonyú hisztis, akaratos, állandó életveszélyes helyzeteket alakít magának, semmi veszélyérzete.

Kb 50 szót tud, mondatokat még nem mond. Utánozza az arckifejezéseinket, ez nagyon mókás szokott lenni! :)

Szobatisztasággal sehogy se állunk, ha levesszük a bilit, ráül, mondja, hogy kaki, pispis, de aztán inkább a fejére húzza, vagy dobálja, játékot pakolgat bele, és oda pisil ahova sikerül, többnyire a szőnyegre...

Tényleg csak kiváncsiságból kérdezem, akinek van kedve válaszoljon!

Szép napot nektek! :)


2014. aug. 1. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam most lesz 26 hónapos. 2 éves státuszon 15,5 kg és 93 cm volt. 17 hónapos kora óta motorozik, februárban le is kellett cserélni a 3 kerekűt futómotorra. Tud hisztizni, akaratos is, de kezelhető és már mindent meg lehet vele beszélni, ami nagyon jó. 2 hónapja jár csanába, azóta meglódult a beszédfejlődése, már 3-4-5 szavas mondatokat is mond és ragoz. A szobatisztasággal mi sem állunk sehogy, szokott szólni, ha bekakilt, de azt sem mindig.
2014. aug. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lányom 22 hós lesz. 90-92 centi, súlyát nem tudom,az biztos ,hogy 12-12,5 között van.

Nem motorozik gyorsan még,mert nem is viszem le neki,egyszer vittem le,akkor is majdnem kitörte a fogait.Itthon teker vele néha,de nem érdekli annyira.

Állandóan hisztizik,fél a bogaraktól,pontosabban a repülő dolgoktól,kivéve a madártól persze.Enyém nem életveszélyeskedik különösebben,max az ágyon szalad fel alá. Enyémnek 18hósan volt a szókincse 80szó,akkor abbahagytam az írását.1hónapja már 2-3szavas mondatokat mond.Szókincse jóval 100 felett van,inkább 150-200.Nem szobatiszta,bár egyszer kétszer ha pelusban aludt,volt hogy levette és nem pisilt be sehová.Utálja a bilit,ő is játszik vele inkább.Enyém az ágyra szeret pisilni sajnos,de nem engedem meztelenkedni,max este fürdés elött.

Sok minden mást tud is,de ne mtudom mi érdekel így nem is írok mást,csak a kérdésedre válaszolok.

2014. aug. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szinten 21 hos a lanyom. 12,5 kg 90 cm. Folyekonyan beszel mondatokban, 3-4 mondokat vegigmond magatol, a ragozas meg nem mindig sikerul. Hiszti az megy nalunk is es iszonyu anyas a kis "tapadokorongom" :-) Bolcsit a jovo heten kezdi. Bilizik, de nem szol ha kell pisilnie, csak ha kedve van, nem is eroltetem. Viszont mozgas teren iszonyu boca, kepes allo helyzetben a sajat lababan elesni!:-)
2014. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!