Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire lehet használni a babaola...

Mire lehet használni a babaolajat, fürdés elött vagy utánna kenjem be vele a babámat? Babasampont már ujszülött kortol kell vagy mikortol használjam? Vegyek inkább babatestápolot azzal kenjem vagy nem kell semmi?

Figyelt kérdés
Milyen márkát ajánlanátok egyikböl másikbol ha egyáltalán kell használni?
2008. aug. 5. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy babasampont csak 3 hónapos kortól lehet elkezdeni használni addig nem szükséges. Testápolót nem használunk, szimpla gyógyszertárban kapható parafin olajjal kenjük be a babát fürdés után és átmasszírozzuk, ötleteket egy babamasszázs könyvből vettünk. Szép a bőre. A fürdővízébe Ökonet glicerines szappant használtunk, van aki a kamillateát ajánlja újszülött babának. Most az olasz Chiccotól használjuk a Infinite Dolcezze babafürdető krémet és meg vagyunk vele elégedsve. Sampont még mindig nem használunk pedig már elmúlt 3 hónapos.

Újszülöttnek nem ajánlják az illatosított babatermékeket, gyógyszertárban vásárolj be szerintem mindenfélét amire szükségetek lehet, de erre vonatkozóan kapsz útbaigazítást a korhában is. Legalábbis mi kaptunk.

2008. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, mi az elso honapban csak kamilla filtert martottunk a vizbe es abba furdettuk. Majd attertunk a gyogyszertari furdetore. A hajat babaolajjal kentuk a koszmo elkerulese erdekeben de sajnos az olajat csak samponnal lehet lemosni mert kulonben zsirosnak tunik a baba haja. Mi pici kis johnson hajsampont hasznaltunk es utanna leoblitettuk sima tiszta vizzel. Furdes utan mi is babaolajat hasznaltunk de csak 3 hos kortol azzal masziroztuk at a bebim testet.6 honapos kora utan raersz a markas kenceficekkel szerintem vagy meg kesobb, ez az en velemenyem , de majd latod nektek hogy jobb.:) A baba boretol is fugg sok.

Sok szerencset!

6 hos kisfiu anyukaja

2008. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De milyen márkáju babasampont érdemes venni és babaolajat?Csak a patikai ajánlott?
2008. aug. 5. 11:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Pici, 2-3 hónapos babának szerintem még a gyógyszertári elég. Én nem vettem sampont. A gyógyszertári fürdetőt tettük a vízbe és azzal minden másnap átöblítjük a haját. Tökéletesen elég. Én az olajjal fürdés előtt kenem át a testét, a hajlatokat, mert így le tudom mosni a felesleget, ami nem szívódik be a vízzel. Ha utána olajozol, akkor szerintem minden a kis ruhája meg a pelus tiszta olaj lesz.
2008. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég 3 hónapos koráig a gyógyszertári fürdetőkrém, az én babám 5 hónapos és most már használunk nála sampont (Babé koszmó elleni, nem koszmós a feje, de megelőzésnek is jó), és Gabi babaolajat, imádjuk az illatát, azzal masszírozzuk a babót. A Babé termékek ára elég húzós, de megéri beruházni sztem, mert nagyon jó minőségűek és sokáig elég(samponból is csak borsónyi kell egy hajmosáshoz).
2008. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!