Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 évesetek mennyit beszél?...

2 évesetek mennyit beszél? Mikor kezdte el? Fiú vagy lány?

Figyelt kérdés
22 hónapos fiam van, 18 hónaposan kezdett el szavakat mondani, most kb 80 szót tud, mondatokat még nem mond, de minden nap mond valami újat. Sok szónak csak az elejét mondja, pl. dinnye, az neki csak di.
2014. aug. 5. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
26 hónapos lesz a fiam, most már a szavakat nem számolom, szinte mindent mond. Ő például ilyet, amit te írsz, hogy csak a szavak elejét mondja sosem csinált, mindig az egész szót mondta, aztán vagy sikerült érthetően vagy nem :)Ma már 4-5 szavas mondatokat mond és ragoz is. 2 hónapja jár családi napközibe, azóta lódult meg nagyon a beszéde.
2014. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 22 hónaposan már összetett mondatokban beszélt és tisztán. De ez azért ritkább, neki nagyon gyors volt a beszédfejlődése.

De nincs lemaradva semmivel a kisfiad, ugyanis általánosságba véve 2 éves koruk után kezdenek el mondatokban beszélni a gyerekek. És utána meg csak mondják és mondják...:)

2014. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2,5 éves kora után kezdett beszélni.

Addig pár szó volt (pl. minden mozgó dologra, hogy BUS- angol kiejtéssel, mert kétnyelvűek vagyunk).


Aztán szépen behozta, ma már le sem lehet lőni, ovis egyébként és szíve szerint be nem állna a szája egész nap, néha már tényleg meg szoktam kérni, hogy tartsunk egy kis szünetet és csak suttogjunk pár percig :)

2014. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát nekem még pocakban van a baba de van két rokonom, az egyik most júniusba múlt két éves, kislány, hát valami eszméletlen dumagép :) bölcsis már egy ideje lehet ez is segítette, de az előtt is...tehát hamar kezdett beszélni, a két és fél éves unokaöcsémhez képest, akit kb 2-3hónapja láttam már két éves múlt egy szót nem beszél, max annyit amit te írsz.
2014. aug. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20 hónaposan írtam össze a lányom szókincsét, akkor volt 2 A4-nyi. 2 évesen mondatokban beszélt, 25 hónaposan álladóan beszél. A bátyja 2 évesen kezdett beszélni, nagyon egyszerű (3 szavas) mondatokat mondott, 25 hónaposan még összeírható volt a szókincse, 26 hónapos korától éjjel-nappal beszél.
2014. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!