Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós körüli tápszeres babád...

4 hós körüli tápszeres babád ha éjjel felébred és éhes adsz neki tápszert? Nem fog nehezebben leszokni az éjszakai evésről mint azok, akik anyatejesek?

Figyelt kérdés

Este 7kor fürdik, fél 8kor már általában kaja közben bealszik. 2 körül megébred. Pár hete azt csináltam, h kevesebb tápit adtam neki, mint napközben, de az nem volt elég neki és így kapott még vizet, de nagyon nehezen aludt vissza. Ezért most azt csinálom, h annyi tápit adok neki, mint napközben, így nyugodtan visszaalszik. Este vacsira nem merek neki több tápit adni, mert attól meg fáj a hasa és nagyon nehezen alszik el.

Ne értsetek félre, nem esik nehezem felkelni hozzá, csak érdekelne, h ő le fog e szokni magától, vagy majd nekem kell leszoktatnom? Nehezebb az éjszakai tápszerről leszokni mint az éjszakai ciciről?


2010. jan. 12. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem azt mondta a dokim hogy egy 4 hós babának már nem kéne enni éjszaka!!!!

Baromság! Minden baba más:-) Egy idő után magátok egyre továbbfog aludni és szerintem az jelenti azt hogy már felkészült arra hogy "megpróbáljuk" leszoktatni az éjszakai evésről:-)

Mondanom se kell vannak olyan szerencsés szülők akiknek nem kell, mert megy magától:-)))

Nekem 6 hós a lányom és már egy hónapja van úgy hogy több éjszakát is végig alszik(21-6ig) aztán 2 hétig kaját kér hajnalba:-((( én megpróbálom ilyenkor már visszaaltani, vizet adni neki stb...

De lehet a te babádnak még kell:-)

Jó egészséget és jó babázást:-)

2010. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


4 hónapos múlt a lányom, születése óta tápszeres. Mindig felébredt éjjel, én is próbáltam nála a vizet, teát, de hiába volt, neki tápszer kellett. Ugyanannyit megevett, mint nappal, nem csináltam neki sem kevesebbet sem többet. Sajnos neki mindegy volt az is, hogy este vacsorakor többet adok, ő akkor is kelt éjjel enni, ugyanabban az időpontban, 2-3 között. Sőt, volt amikor hamarabb. Aztán már lassan 3 hete átalussza az éjszakát. 8kor eszik és hajnali 6kor kel. Mindez magától történt, bár szerintem sokat jelent az is, hogy délután már nem tápit kap, hanem bébiételt, gyümölcsöt. Azóta alussza át, mióta rendszeressé vált nála a délutáni tápszer elhagyása. Nem tudom, hogy esetleg adsz már neki más ételt is, de talán megkéne próbálni, almát adni neki, utána tápszert, de természetesen kevesebbet mint általában, és hátha nálatok úgy alakul mint nálunk. Most talán sokan lehurrognak majd az alma miatt, mert hogy korai stb, de szerintem nem. Szerintem cicről sokkal nehezebben szoknak le a babák, hiszen ott ott van a testi közelség, jobban mint a cumisüveggel, és a szoptatás még jobban megnyugtatja a babákat mint a cumiból ivás. Sok babó nem is éhes, egyszerűen csak cicizni akar.

2010. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Szerintem sem korai az alma :-) Én is négy hósan kezdtem mind a két lányomnál a hozzátáplálást és sokkal jobban alkalmazkodtak mindenhez:-)Sőt én őszibarackot is adtam már négy hósan:-)
2010. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tápszeres bébiknél amúgy is 4 hótól ajánlott a hozzátáplálás, úgyhogy szerintem sem korai az alma.

Nálunk este negyed 9 körül fürdik, utána 50ml-vel több kaját kap, mint napközben. Egy héten 2-3 alkalommal átalussza az éjszakát. Mikor nem egyszer ébred kb. egy hónapja(előtte többször). Mikor elkezdett egyszer ébredni csak, akkor általában 2-kor ébredt, aztán rászokott, hogy csak 3-kor ébred, most már 4 előtt ritkán kel fel, de inkább 4-fél5 körül.

Szerintem nem kell attól félni, hogy nem fog leszokni. Majd ő tudja, hogy mikor érett meg arra, hogy éjjel csak aludjon, ne egyen. Még mi tegyük össze a két kezünket, hogy csak 1-1 alkalommal kelnek fel éjjel, mert van, akinek sokkal nehezebb.:)

2010. jan. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Probáld meg késöbb lerakni.nálunk fél 9kor van fürdetés,utánna eszik.Születése ota tápszeres.Van hogy felébred igy is hajnali4kor vagy 6kor.Mindig adok neki tápszert.4 honapos és 210ml-t eszik.szerintem a teák ,viz nem használ,csakha tele a hasuk,akkor alszanak
2010. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, szeretném elkezdeni hozzátáplálni, csak meg akarom még várni a 4 hós oltást, h az ne zavarjon be. Ti először a tízórait vagy az uzsit váltottátok ki?
2010. jan. 13. 07:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


15:10es vagyok. Én elég hamar kezdtem a hozzátáplálást, kóstoltattam először alma levét, majd utána reszelt almát. Később tettem bele egy karika banánt, majd egy felet, mostm már egy egészet. Először az uzsonnát váltottam ki vele, egy alma+tápszer, mert nem elégedett meg az almával. Aztán tettem hozzá egy banánt, és így már elég volt neki. Mostmár egy adag tejpépet megeszik, vagy egy bébidesszertet és elég neki vacsoráig. Utána jött az ebéd, de ott már nem egészítettem ki tápszerrel, hanem egyből adtam neki egy üveggel. Persze, előbb kóstoltattam, majd másnap odaadtam. Ennek már 2hete, és nagyon jól elvan vele. Nekünk a tízórai, a vacsora, és a reggeli tápszer.

2010. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!