Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek fontos, hogy a gyereket...

Nektek fontos, hogy a gyereketek is tanult ember legyen, amennyiben ti, a szülei is azok vagytok?

Figyelt kérdés

Még nincs gyermekünk, de azt látom, hogy a barátainknak teljesen természetes, hogy a gyerekük egyetemre fog menni (ők is több diplomás emberek).


Vajon zavarna-e titeket, ha a gyerek mondjuk kozmetikus akarna lenni, vagy elmenne eladóként dolgozni, vagy épp postáskisasszony szeretne lenni?


Vagy, ez nevelés kérdése? Ha eleve jó képességű a gyerek, és a szülőknek van rá lehetőségük, akkor jó gimnáziumba íratják, és fel sem merül, hogy ne legyen a gyerekből tanult ember?


Mit gondoltok?


(Én néha szeretném, ha a gyerekemnek nem kellene ennyire megterhelnie az agyát, és a munkáját ne tudja szabadidejében is végezni, mint mi a férjemmel. Bár, biztosan minden munkának megvan a maga nehézsége...)


2014. aug. 6. 12:04
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
10: a tanult szó helyett akkor iskolázottat kell érteni:)
2014. aug. 6. 12:51
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

Nekem felsőfokú szakképesítésem van egy jobb féle szakmából, férjemnek szakmunkása egy szintén jobban menő szakmából. Mi azt beszéltük, hogy nem ragaszkodunk ahhoz hogy egyetemre menjen a gyerekünk, inkább azt szeretnénk hogy olyan szakmát válasszon amiből 10-30 év múlva is megél, magyarul kelendő szakmája legyen. Ha ahhoz diploma kell, mi igyekszünk megadni neki a lehetőségeket.

Nem a diploma teszi az embert, ismerek én nagyon buta és ostoba 3 diplomás nőt is. A körülöttem lévő velem egykorú ismerőseim 25 évesen még mindig egyetemre járnak, nem találnak munkát így inkább tovább tanulnak. Tanulnak vmi humán cuccot meg média cuccot, az isten sem tudja hogy mire lesznek ezek jók, de diplomás lesz... csak éppen szakmai tudása, gyakorlata nem lesz, ebből adódóan munkája sem.

Inkább legyen a gyerekem vízvezeték szerelő amiből megtud élni, mint diplomás média izé munkanélküli. :)

2014. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az,akinek szakmája van is tanult ember. Nem kötelezném a gyerekem egyetemre pláne hogy ma már sokszor kitörölheted a diplomával,páromnak van egy szakmája és egy felsőfokú szakvégzettsége,nekem egy diplomám van hamarabb talált munkát ,mint én. Azt szeretném ha a gyermekem boldog lenne és szeretné amit csinál függetlenül attól,fodrász-e vagy orvos.
2014. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

Rendkívül szomorú azt olvasni,hogy a diplomás számít csak tanultnak,iskolázottnak.A műveltséget olvasással és tapasztalattal szerzi az ember,nem iskolában üldögéléssel. Párom szakmunkás,két szakmája van,két jogosítványa.Tehát tanult eleget szerintem,és mindezek mellett rengeteg könyvet olvasott/olvas,sok minden érdekli.És hozzáteszem 17 éves korától dolgozik,mert nem tudott továbbtanulni anyagi okok miatt.Két szakmája van,ezek közül az egyikben dolgozott jó pár évet.Dolgozott egy másik munkakörben is 9 évet,most meg egy megint másikban dolgozik több,mint 1 éve.

De nyilván mindenki azt kívánja a gyerekének,hogy a fenekén ülve keressen több százezret és ne megszakadjon fizikai munkásként.De hát a mai világban sajnos a pénz beszél.Mi nem fogjuk tudni kifizetni a gyereknek az egyetemet,mert ugyebár az emelt érettségihez,nyelvvizsgákhoz pénz kell,ezek meg feltételei a diplomának,vagy egyáltalán a felsőbb iskola elkezdésének.Magyarul ha szín ötös tanuló,akkor se kerül be a költségtérítéses tagozatokra...

2014. aug. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
65%

Csak én érzem úgy, hogy a kérdező egy "kicsikét" elfogult a diplomásokkal? :)


Nem baj, majd ha mindenki diplomás lesz, akkor a diplomások diplomás gyerekei fogják az utcát seperni és a kukákat rakosgatni. De szép is lesz...

2014. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%
Én nem látok elfogultságot, csak egy szimpla kérdést. Maximum a kisebbségi érzésed miatt láthatsz bele ilyet, de arról nem a diplomások tehetnek. Sajnos az ilyen jellegű kérdések a végén mindig személyeskedésbe torkolnak, az olyan válaszolók miatt, mint te. Nem kellene pedig, mert itt senki nem bántotta a diploma nélkülieket, sőt. 9. vagyok
2014. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

A kérdésem eleve a tanult, iskolázott emberekhez szól! Már az első mondatban is ez benne van szó szerint.


Szerintem nyilvánvaló, hogy több esélye van annak, hogy két magasan képzett szülő nem örül neki, ha a gyereke nem diplomás, mint annak, hogy két nem-diplomás teszi ugyanezt.


Dehogy vagyok elfogult!

2014. aug. 6. 15:15
 18/22 anonim válasza:
52%

Félreértessz, én magam is diplomás vagyok, sőt, ha ennyire a számok számítanak leírom, hogy baba mellett most csinálom a 3. diplomámat, a férjemnek 2 van.

Nekem csak az a furcsa, hogy manapság ennyire fontos a diploma, mintha már nem is lenne hasznos az az ember, akinek nincs.

Én imádtam és a mai napig is imádok tanulni. Szerintem be is diliznék, ha nem tehetném, de ettől még nem érzem magamat többnek vagy jobb szülőnek.

2014. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

18: bizonyára ti is tanultátok, azért lett fontos az iskoláztatás, mert a rendszerváltással sok új lehetőség adódott, pl. a gyereket egyetemre járatni, aztán az EU-val nyugaton taníttatni őt.


Tényleg érdekel a dolog, hogy mások hogy látják a kérdést. Én sosem szerettem pénz alapján dönteni, hogy az ember mit dolgozzon. Mi mindketten azt dolgozzuk, ami a szerelmünk, és csak szerencsén múlott, hogy ezt meg is fizetik:)


Az mondjuk furcsa, hogy a kérdésben direkt megszólítottam egy csoportot, de mások is válaszolnak, akik pedig nem értik, mi a kérdés. (ez most nem rád vonatkozik, utolsó, félre ne érts:))

2014. aug. 6. 15:32
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Érettségije legyen,az már nem érdekel,hogy diploma vagy szakma azt tanulja ami érdekli és amivel boldog lesz.

Ismerőseim akik szakmunkások (asztalos,festő,ács) messzemenőbben jobban keresnek mint rengeteg diplomás.Több diplomás ismerős meg a mekiben gürizik.Nehéz ezt ma már kiszámítani.Éppen ezért fogom az érettségit erőltetni,onnan még akármi lehet akármikor.

2014. aug. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!