Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nutriton tapasztalatok?...

Nutriton tapasztalatok? Kinek, hogy vált be? Volt-e szorulása a babának? Esetleg hasfájás? Mennyi idő alatt szokta meg?

Figyelt kérdés

Én ma kezdtem el adni a babának.Nagyon sokszor jött vissza gyomorsav;amit hallhatóan visszanyelt.Emiatt nappal szinte semmit sem aludt;bár éjszaka nem volt gond.

Lefejt tejet és tápszert kap,minimális mennyiséget keverek bele a nutritonból,de máris jobb;nem jön vissza csak büfi és már 3/4 órája alszik(nagyon régen volt ilyen) :-)

2,5 hónapos a babánk és csak érdeklődöm,kinél,hogy vált be.



#reflux #Nutriton #nutlilon
2014. aug. 6. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Látom még nem kaptál választ, így késve megírom a tapasztalataimat és még néhány tippet.

Nekünk a sűrítő nagyon bejött, csak nagyobb lyukú, vagy több lyukú cumi kell hozzá. Viszont a savlekötőt (pl: Gastrotuss Baby) lassú emésztésű, nem hasmenéses babának nem ajánlom, mert úgy jártok mint mi, hogy leáll az emésztése és tényleg szorulásos lesz. Erre nálunk a szilvalé volt a megoldás 4 hónapos kortól, addig szélcsővezés volt. A kamilla tea, vagy egyéb tea szintén savasít, Én párszor adtam, mindig megjártam.

Fontos még az ágyát fejrésznél megemelni kb 5-10 cm-t, illetve a babakocsinál sem árt ha a fejrész egy picit magasabban van. Fontos lehet még a kaja utáni félóra függőlegesben tartás is, melyet sokszor végig is büfizik a manó.

Ja és elfelejtettem a legrosszabb velejárót, az állandó félrenyeldekelést (ez később jött) és fuldoklást. Kb 5-10 perc játéktól már jött fel a sav és a gyerek zubogott. Így sem játék, sem cicivel történő nyugtatás nem volt. Kaja után átöltöztetés is csak nagyon óvatosan. Az Én manóm 4 hónapos korára már megtanulta a félrenyelést kezelni. Most már 8 hónaposan kevesebbet bukik. Javaslom, hogy a babádnak 4 hónapos kora után kezdj el adni a gyümipüréket, mert a "darabos" kaja kevésbé jön vissza.

2014. aug. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocs még annyi, hogy valóban egy picit sűríti a kakit, de nem vészes, így hasmenés esetén lehet picit több sűrítőt adni. Ettől a babám nem lett hasfájósabb, mint előtte, ezen csak az állandó levegő és folyadék félre nyeldeklés rontott. Hamar megy a megszokás, de 6-a óta már Te is meg láttad.
2014. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!