Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti védőnőtök is ilyen "buzgó"?

A ti védőnőtök is ilyen "buzgó"?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos a babám és még csak egyszer fordult át. Ma voltunk a védőnőnél, és egyből beírt minket szept. végére konduktorhoz. Engem nem zavar, legalább megnézik, de anyum teljesen kiakadt, hogy minek vinni, addig bőven át fog fordulni, eltúlozza a védőnő. Szerintetek? Nálatok is ennyire komolyan vesz mindent a védőnő?

2014. aug. 6. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Nálunk ilyesmiben csak és kizárólag az orvos dönt.
2014. aug. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
A fiam is 5,5honapos, de 3honapos koratol forog,ket hete kuszik is,probalkozik a felulessel.persze minden baba mas es mas de ugy olvastam h 3-6 ho kozott kell megfordulniuk.az viszont furi h a vedono intez ilyesmit.a gyerekorvos meg sem nezte?
2014. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, mivel még nincs is elkésve vele. Esetleg nem látott más problémára utaló jelet? A miénk esetleg tapasztalatai alapján javasolná, tanácsokat adna, mivel segíthetnénk a baba mozgását, és visszatérnénk a kérdésre egy hónap múlva, ha nem változna a helyzet, vagy valami ilyesmi.
2014. aug. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, főleg. hogy ha már átfordult, akkor valószínűleg próbálkozik is.
2014. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk sosem foglalkozott ilyesmivel. Két hetente megnézte a súlyát, hogy gyarapszik-e rendesen, és ámen. Ilyenkor csak azt nézte, hogy amikor rátettük a mérlegre, és csörgött neki valamivel, odafordítja-e a tekintetét, hall-e rendesen, lát-e. Egyéb fejlődéssel nem foglalkozott, pedig koraszülött a lányom. sose kérdezte, hogy mit tud, vagy hordom-e fejlesztésre.
2014. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Doktornénink is látta ma, ő azt mondta, hogy még tornáztassuk egy hónapig, aztán lépünk, ha még akkor se akar forogni. De dokinéni és védőnéni is mondott mindenféle tornagyakorlatokat és játékokat amivel lehet unszolni picit. Csak olyan messze van még szeptermber vége, furi, hogy már kaptunk időpontot, mondjuk a magyar egészségügyet ismerve lehet, hogy tényleg ennyire előre kell...
2014. aug. 6. 17:53
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a védőnő meg a doki együtt dolgozik, nem mondanak ellentétes dolgot. Én egyébként inkább az ilyen védőnőnek örülnék, nem olyannak, aki le sem tojja, ha vmi baj van a gyerekkel
2014. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2.vagyok.csak egy tipp,a fiamnal akkor indult be nagyon a mozgasfejlodes mikor elkeztunk babauszasra jarni.biztos segitene nektek is.
2014. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj? Ha addigra megfordul, legfeljebb nem mentek el. A védőnőtök igen is nagyon előrelátó, nyilván nincs hely, ha szeptember végén kiderül, menni kéne a konduktorhoz. Amúgy sem árt egy babának sem, ha megnézi egy gyógytornász. A védőnőnek többek között ez is a dolga, figyeli a mozgásfejlődést, ha eltérést lát, szakemberhez irányít.
2014. aug. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg azért kérte meg most, hogy ha tényleg gond lenne ne kelljen még plusz két hónapot várnotok, mikor már fejleszthetnék. Sajnos az egészségügyben több hónappal előre kell időpontot kérni. Szerintem jól csinálta. Ha javul a helyzet akkor nem mentek és kész, de ha tényleg gond van sokkal jobb ha hamarabb kezdhetik a terápiát.
2014. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!