Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védönötök mit tanácsolt a...

A védönötök mit tanácsolt a hozzátáplálásról? Folyt lent.

Figyelt kérdés
Szóval a védönöm azt mondta,hogy szopi elött adjam a szilárdat,utána szoptassam meg. De mindenhol (újságokban,neten) azt olvasom,hogy szopi után adjuk a szilárdat,igy nem elválasztjuk a babát,hanem az ö ütemében elválasztódik. A védönöm meg se kérdezte tölem,hogy hamar el akarom-e választani,vagy inkább sokáig akarom szoptatni? Mert én az utóbbit akarom. Nektek mit mondott erröl a védönö?
2010. márc. 7. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem kérdeztem, de valóban azt javasolják, hogy előbb szopi, aztán a pép. Szerintem ez gyerekfüggő is, mert ha az én fiam előbb szopizott, akkor utána nem akart enni semmit, viszont ha előbb adtam a gyümölcsöt, vagy főzeléket, akkor utána kiszívta ugyanazt a tejmennyiséget, mint pép nélkül. (direkt megmértem:D)

Azóta előbb kapja a normális ételt, és utána teszem mellre. Így is sokat szopizik, másfél hónap alatt váltottuk ki a tízórait:)

ҝ

2010. márc. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én előbb adtam ez ételt, és utána szopizott.


4 hónaposan kóstolt először almát, 14 hónapos koráig szopizott.

2010. márc. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szopi után adod, akkor csak kóstoltatod, ha előtte, akkor idővel ki tudod váltani az étkezést, ez a klasszikus hozzátáplálás, nyilván ezért mondta, nem rosszindulatból vagy mert szopi-ellenes. Én ha szoptattam, addig szívtak, amíg kifordult a szájukból a cici és mély álomba merültek a szinte túlevésnek minősülő szopitól, annyi tej ömlött beléjük. Szóval én ha egyáltalán kínálni akartam, étkezések között vagy előtt kellett. Ha között kínáltam, akkor nem ettek sokat, ha éhesen, előtte, akkor meg igen. Ezért aztán így tudtam kialakítani az elválasztás tempóját. Mellesleg elég hamar kiváltottam a délelőtti kaját gyümölcs + szopira (ilyenkor a sok gyümi után ivásként szoptak valamennyit még), illetve a vacsit, ami után még szoptak szintén ivásként, és persze késő este szoptak még egy nagyot is. Így 8-9 hónaposan már kétszer ettek mást, mégis közel 3 éves korig minimum 2x normális adagot szoptak a gyerekeim (reggel és este). Nekem a célom az volt, hogy egyen mást is, de szopjon is, aranyközépút. A hozzátáplálás és 1-1 étkezés kiváltása nem jelenti azt, hogy végül kevesebb ideig szopik a baba.
2010. márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm sem mondott erről semmit.De valóban,ha el nem akarod elválasztani előbb szoptass és utána jöhet más kaja.
2010. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én két szopi között szoktam szoktatni. Így egy picit pihen is a kis gyomra. Mert amikor egyből utána etettem sajnos egyből elkezdett menni a hasa.
2010. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!