Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyezik a gyermekorvosotok és...

Egyezik a gyermekorvosotok és a védőnőtök véleménye?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kisbabám és tele van a hócipőm azzal, hogy mond valamit a doktornő a védőnő pedig szinte az ellenkezőjét. Ugyanezt csinálta a terhességem alatt, mindig "okosabbnak" hitte magát a nőgyógyászomnál. A doktornőhöz 13 éve járunk, maximálisan megbízom benne, ezért az elköltözésünk után is ragaszkodtam hozzá, hogy a kicsinek is ő legyen az orvosa. Most azon hurrogta le a fejem, mert a doktornő szerint már kaphat néhány kanál almalevet, ma tízóraira adtam is 4 kanállal, erre szokása szerint váratlanul beállított és kiakadt, hogy miért adtam neki, mert elég még csak az anyatej, ne terheljem almalével a gyomrát. A hideg kiráz amikor csengetnek és ő áll a kapuban.
2014. febr. 27. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk sem egyezik a kettőjük véleménye, én is maximálisan megbízom az orvosunkban, ezért az Ő véleményére adok, szerencsére a mi védőnőnk nem ilyen, elmondja ,hogy ő ezt máshogy tanulta, tapasztalta de ennyi.
2014. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Nem csak almalevet, hanem már almát vagy más gyümölcsöt is adhatsz neki. Én mindig az orvosomra hallgattam, nem a védőnőre.
2014. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Egy öt hónapos gyermek simán kaphat almalevet. Mit szólna a védőnőtök, ha elmondanám, hogy az én gyerekem már másfél hónapos korától kapta a gyümölcsleveket, két hónaposan meg meg már reszelt almát, és sorban a gyümölcsöket. Mindezt a gyerekorvos tanácsára, akut székrekedés kezelésére. És semmi baja a gyereknek. A tesóm meg két hetesen (!) pürésített csirkemájat kapott, és elég jól megnőtt, a maga 45 évével még mindig megvan. :)

Abban azonban igaza van a védőnőnek, hogy egy teljesen anyatejes gyereknél nem szükséges megkezdeni a hozzátáplálást hat hónapos korig, de én azért kikérném magamnak, hogy lehurrogjon amiatt, hogy pár héttel korábban adok neki ártalmatlan almalevet.

2014. febr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nálunk sem. a gyerekorvos idős, a nyugdíjkorhatár felett, a védőnő épp, h végzett, mostanság állt munkába. az akkori elvek és a mostaniak különbségei ütköznek. pl: kezdjük a hozzátáplálást 4 hónaposan (doktornő), csak 6 hónaposan kezdjük (védőnő), stb
2014. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
nálunk se egyezik a véleményük. én ezért nem hallgatok a védőnőre. nálunk mindig az volt kisebb korba hogy nem mondott el semmit és a dokitól kellett megkérdezni azt rá 1héttel később mondta el amikor mi már rég túl voltunk a dolgon. 8hónapos státuszon azt mondta hogy még ne merjek neki adni zsemlét kiflit vagy kenyeret vagy bármi darabost mert nincs foga. a doki meg hogy simán adhatok neki mert el tudja nyámmogni az ínyével is.
2014. febr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Már megint mi rosszat írtam, hogy 0 %-ban hasznos?
2014. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

nálunk is az idős gyerekorvos, kezdő védőnő felállás van

a védőnő mindig megkérdezi, hogy erről vagy arról hogyan vélekedik a doki, elmondom, majd mindig az a válasz, hogy persze, akkor legyen úgy

semmi önálló véleménye nincs, de nem zavar különösebben, első babánál még vélhetően zavarna, hogy nem tud segíteni

2014. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
együtt dolgoznak, 1-2 kivételtől eltekintve mindenben egyezik a véleményük, bírom a párosukat
2014. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm max tanácsot ad.De ha váratlanul megjelenne nem engedném be. Köszönnék elmondanám hogy nem alkalmas de ha legközelebb előre szól jöhet.Ha kioktatna akkor megkérném hogy vegyen vissza vagy szívesen kiengedem.
2014. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Mindenkinek ment a zöld kéz. Én is a doktornőre hallgatok, kb. egyidősek a védőnővel. Engem azért zavar ez a helyzet, mert hiába van már egy 13 éves nagyfiam, tehát nem vagyok teljesen tapasztalatlan, de azért mindig felmerülnek újabb és újabb kérdések. Ráadásul valamiért sokkal jobban parázok most mindentől, nagyon féltem a kicsit. Pokoli terhesség után örülök, hogy ép és egészséges.
2014. febr. 27. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!