Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 6hetes tápszeres...

Baj, ha 6hetes tápszeres babám átlagosan "csak" 5xeszik egy nap?

Figyelt kérdés
Védőnő állandóan azzal macerál,hogy 6-7x etessem meg éjjel is keltegessem,egyébként 1hete végig alussza az éjszakát.Próbáltam hogy nappal is keltegetem hogy meglegyen az evések száma,de 1.nem kellett neki,2.fájt a hasa.Most akkor mi legyen??
2014. aug. 7. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsi a súlya, nem hízik? ha nem akkor egyen, amennyi jól esik neki és amennyitől nem fáj a hasa. És könyörgöm, nehogy felkelts egy éjszakát átalvó babát!
2014. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
4100-al és 54 centivel született most 5260gr és 47-58 centi.egyik héten kevesebbet hízik máskor meg fél kilót is kb.most 140gr-mot hízott de a védőnő szerint ez kevés mert 150et kéne minimum,havi fél kilót.,...khm...had ne mondjam mennyire akaszt ki..
2014. aug. 7. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a védőnővel, nem a legokosabbak közül való, úgy tűnik. Tökéletesen fejlődő, nagy babád van, hagyd, egyen, aludjon úgy, ahogy neki jó.
2014. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább örülj neki, hogy nem eszik éjszaka. Ha éhes lenne felkelne enni, ha hízik akkor meg rendben van. Sztem meg pont ne foglalkozz a védőnővel.
2014. aug. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell mosolyogva bólogatni, és azt mondani, hogy 7-szer eszik a baba, és éjszaka is. Tudja, hogy nem igaz? Nem. Akkor meg???
2014. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom az első három hónapját átaludta, volt, hogy csak 4x evett egy nap, volt, hogy 150gr-ot hízott egy hónapban, volt, hogy 400-at, de szinte egyszer sem érte el az 500-at.Soha életében nem evett 6-7x Egyébként egy két hét kivételével, amikor apadni kezdett a tejem (egyébként szinte mindig kellett pótlás, kb a 2-4. hónap között volt csak elég) mindig nyugodt, kiegyensúlyozott volt, azaz nem éhezett. Fél éves korára nem duplázta meg a súlyát, most 19 hónapos 82cm és nincs 10 és fél kiló. Sose volt sovány, átlagos testalkatú volt, szerencsére az én védőnénim nem aggodalmaskodott, csak akkor avatkozott be, amikor nem volt tejem, és valóban semmit nem hízott.

Úgyhogy szerintem, ha fejlődik, nem jelzi, hogy éhes lenne, elég neki az 5x-i étkezés, és én se kelteném fel éjszaka. Sajnos sok védőnő ragaszkodik a régi tankönyvi mintához, és azt próbálja ráhúzni minden gyerekre.

2014. aug. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!