Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos lányomnak 39,4 a...

9 hónapos lányomnak 39,4 a láza, végbélben mérve. Hűtőfürdő vagy kúp javasolt? Lehet fogzás miatt? Megfázásnak semmi jele.

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 20:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
remélem használ a kúp.
2010. jan. 12. 20:51
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet a fogzástól ilyen magas ? Szerintem ilyenkor inkább a kúp !!
2010. jan. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 fotucsok ***** válasza:
nagyon magas! szerintem mindenkép kúp vagy nurofen. Ha nem megy le, vidd el az ügyeletre.
2010. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azonnal doki!!!
2010. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, majdnem 40 fokos láza volt a lányomnak. Mi először fürdettük, utána egyből kúp, aztán szépen le is vitte. Levontad a fél fokot?
2010. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
igen le vontam de így is 39
2010. jan. 12. 21:01
 7/14 anonim ***** válasza:

8 hónapos picurom a múlt héten 2 napig volt ugyan így, mint ti. Én is megijedtem, de nem vittem dokihoz, mert biztos voltam hogy a foga miatt van. Naponta többször hűtőfürdőt vettünk, aztán vagy kúp, vagy Nurophen szirup.

A dokinőnk azt mondta, hogy ha 2.5-3 óránként mérjek csak lázat, és attól függően gyógyszerezzem. De szerencsére hamar elmúlt.

2010. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát remélem,hogy csak a fogzás miatt van.Amúgy egész nap jól volt,csak most este kezdte el.Ahhoz képest nem nyűgös,csak az étvágya nem olyan.Amúgy meg köszönöm a válaszokat.
2010. jan. 12. 21:38
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is a múlt héten estünk át egy komoly lázon. Semmi baja nem volt, csak a láza nem ment le 3 napig. Nekem a dokinéni azt mondta, hogy 38 fölött mindenképpen adjak kúpot, és vigyem hűtőfürdőbe. A kúp nem hat olyan gyorsan, azért kell levinni a lázát hűtőfürdővel. Ha 2-3 óra múlva is lázas, akkor Nurofent adjak neki, majd megint hűtőfürdő.

Gyógyulást!

2010. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
NEM lehet a fogzástól!!!! Tapasztalat, tegnap jártunk hasonlóképpen! Az enyém 6 hós, kibújt alul egy foga, szombaton már bágyadt volt, hétfő estére lázasodott be, 38 volt a láza. Mi is azt hittük fogzás, aztán felhívtam a védőnőt, és azt mondta a fog önmagában nem válthat ki ilyen magas lázt, menjünk az orvoshoz. És tényleg, sajnos beteg, piros a torka, de egyéb tünete neki sincs, nem náthás, nem köhög. Szóval doki!!!
2010. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!