Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet túlélni a hasfájós...

Hogy lehet túlélni a hasfájós időszakot?

Figyelt kérdés

Kislányom pár nap múlva 3 hónapos, de még mindig brutál mód hasfájós. Próbáltunk mi már minden csodaszert, cseppet, homeós bogyókat, nem használ egyik sem.

Egész nap csak sír, görcsöl a hasa, fájdalmas időszak ez neki is, nekem is.

Doki és védőnő szerint is ő egy extrém eset ami a hasfájósságot illeti.

Mindenki azt mondja, hogy három hónapos korukra kinövik, de erre esélyt sem látok jelenleg.

Bíztatnátok? Saját tapasztalat? Mikor múlik már el?



#baba #hasfásjá
2014. aug. 11. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk egyik napról a másikra eltűnt, megváltozott teljesen.Aztán jött a fogzás...Remélem nektek még nem kitartás mindjárt szusszanhatsz :)
2014. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tényleg egyik napról a másikra? Mikor?
2014. aug. 11. 14:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is nagyon durva volt, sőt minden szoptatás egy rémálom, közben nyögött, szenvedett, nem ürítette ki rendesen a mellemet, ami aztán be is gyulladt. Mi is kipróbáltunk mindent, de aztán kiderült, hogy túl gyorsan jön a tej a szájába, ezért is van az egész. Kb egy hét alatt tudtuk normalizálni a dolgot, most lesz 3 hónapos, és végre nem szenved, éjszaka jól alszik. Szóval ez is lehet nálatok is, amúgy tényleg csak idő kérdése. Kérd meg a védőnőt, hogy nézzen végig egy szoptatást, hátha van jó ötlete.

Ezen kívül altasd hason, sokat simizd a hasát, és tornáztasd, az is szokott segíteni. Illetve az idő..! Kitartást!

2014. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia.Teljes mertekbe aterzem a helyzeted.Nekem mar 4honapos a kicsi,de 3honapos koraig mindennap szenvedes volt.3honapos elmult par nappal amikor egyszercsak elmult.En tornaztattam a kis labait hogy induljanak el a pukik
2014. aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm.


igen, az etetés nálunk is rámálom, tekereg, lecuppan, sír, beindul a bélműködés...

Hason alszik, masszírozom, tornáztatom, büfiztetem, de semmi nem segít. :(

2014. aug. 11. 14:34
 6/11 A kérdező kommentje:
egész nap gluggyog, zuborog a hasa, mint ahogy nekünk szokott egy jó kis gyomorrontás idején. Megállás nélkül, három hónapja.
2014. aug. 11. 14:37
 7/11 aHermann ***** válasza:

Szia!

Kitartás! Hamarosan el fog múlni. Nálunk mindkét gyerkőcnél egyik napról a másikra múlt el.

A nagynál 3 hónaposan, a kicsinél 2,5 hónaposan.

Nálunk a pocak melegítése (hajszárító, felmelegített cseresznyemag-párna) segített.

2014. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de neke maz ikreim brutál hasfájósak voltak, Egyiküknek megszűnt 3 hónapos kora körül, de a másikuk még 5 hónaposan is küzdött ezzel, igaz már nem egész nap, de este igen, nekem már ez is megváltás volt :)
2014. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
próbáld meg elhagyni a tejterméket az étrendedből, sokszor okoz hasfájást az is! sajnos az eredmény várat magára, mert idő, míg kiürül, de megéri!
2014. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a gyomor"zubogás" az természetes

enyém is néha így kakál, akkor örülök is, hogy könnyen jön, abszolut nem viseli meg a babát.


amúgy hasfájás ellenit rendszeresen kell adni, kb 5 nap múlva hat

nálunk bevált az espumisan hál égnek, nem bírtam volna nézni a baba szenvedését

2014. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!