Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónaposotoknak ebédre már...

15 hónaposotoknak ebédre már a klasszikus értelemben vett "leves + még második fogást" tudtok adni enni?

Figyelt kérdés
Mindkettőből eszik? Nem válogatós? Mit tesztek, ha nem eszik belőle egy falatot sem, pedig jó ízű?
2014. aug. 12. 06:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok mindkettot adni, ugyanis a levesbol addig eszik, amig jol lakik. Igy probalok tartalmas levest adni neki, vagy kihagyom. Egyebkent nem valogatos, de hamar megunja az evest. O mar 18 honapos, de ugyanez volt 15 honaposan is.
2014. aug. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nagyon változó. tegnap előtt magába döntött egy nagy tányér frankfurti levest,utána csak keszet adtam nekki,mert nem volt második. tegnap már rá sem nézett a frankfurtira. a múlt héten voltunk nyaralni,hát el voltam ájulva,a zegyik nap olyan gyönyörűen evett: 1 nagy tányér gyümölcsleves,utána még egy kisebb,de igazán szép adag pörkölt szafttal (husit nem kérte belőle). annyira kedv,vagy étvágy vagy nem tudom mi függő ez nála. van amikor pl. megeszi a paradicsomlevest,van amikor rá sem akar nézni. van amikor megeszi a husit,sőt csak azt eszi,van amikor kiköpi. nagggyon változó.

ha én főzök,akkor ritkán van leves+második. most kapjuk az ebédet, s bár sokszor egyik másik ehetetlen, de így,h. van leves,második sem mindig eszi mindkettőt. 16 hónapos.

2014. aug. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ááááááááááááá!!!!!!! :D

Ha enne levest, nem enne másodikat, de a leveseket nem is nagyon szereti.

Válogatós, aminek nincs erősebb íze, mint a spagetti, pörkölt, fasírt, azt nem igazán szereti.

Ebédre eszik amit mi, vacsira is , általában hideget.

Ha nem eszik, nem erőltetem, mert sír és nem akarom, h rossz élmény legyen neki az evés téma.

2014. aug. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bár enyém 22 hós már,de jó ideje olyan válogatós lett,hogy kb semmit nem eszik meg,így újabban alig ebédel,mert persze nem fogok külön ezer félét főzni neki.Nem adok neki sose kétfélét.Egy időben ,mikor kisebb volt és fél 11től aludt egyszer napközben,akkor 10kor levest evett,ébredéskor főzeléket hússal,ez volt 14kor kb.

Én azt teszem,ha nem eszi,nem kap enni.Éhen nem fog halni,de én nem fogok neki felkínálni több féle ételt.

2014. aug. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem, nálunk csak levest hajlandó enni.
2014. aug. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már 26 hónapos a fiam, de ő mióta azt eszi amit mi, azóta leves+második felállásban ebédel, ahogy mi is. Én szedtem neki, így nem adtam annyi levest, hogy azzal jól lakjon, utána jó étvággyal megette a második félét is. 15 hónaposan még nem volt válogatós, most már inkább az. Ő már csanás, ott viszont nem válogat úgy, mint itthon.
2014. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

15 hónapos. Megeszik mindnet, csak turmixolni kell.

Szinte mindent turmixolva eszik még. 16 foga van, de eszik pár szem darabosat, majd öklendezik. Reggelire tejpépet, vagy joghurtot eszik.

Nagy ritkán fél szelet kenyeret sajttal, paradicsommal, amit mi mi isxeszünk reggelire, kér belőle.

Ma pl. Lecsó van virslivel és tojással. Leturmixolom va eszi csak meg.

Tegnap húsleves volt, meg rántott hús rizzsel. A húslevesből húst, répát, zöldséget turmixolva evett ebédre, uzsonnára meg egy rantotthúst úgy, hogy jött ment, s elrágcsálta.

Vacsira mindig meleget eszünk, azt ami az ebéd volt.

Holnap tökfőzelék lesz pörkölttel, azt nem kell turmixolni:)

Hiába van nagy tesó, akitől látnám őket lehet enni, mégsem kell neki a darabos.

Mondjuk nem zavar hogy pépeset eszik, míg turmixolom, addig eszik egészségesen, mert csak zöldséget eszik hússal, ne mint a nagy, aki csak húst eszik rizzsel, tésztával, krumplival.

Hiába készitek brokkolit, padlizsánt, spárgát, cukkinit... Nem kell neki, a kicsi meg mindent megeszik.

2014. aug. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Húú, nagyon köszönöm mindenki válaszát. Igazából minden kérdésemre, aggodalmamra választ kaptam tőletek.

Nálam is az van, hogy a levessel már jól lakik (inkább a nagyszülők cseszegetnek azzal, hogy főzzél és adjál másodikat is, mert így fogja megszokni, persze elvárják, hogy változatosan is főzzek, amit meg is teszek 2 naponta, pedig nem egyszerű kisgyerek mellett).Szóval. Van, hogy csak leves van nálunk is, de akkor az valami ragu vagy tartalmas leves (Pl. húsgombóc, krumpligombóc, nokedli van benne), így szereti, szép adagot is megeszik belőle.11 kg.Egyelőre még nem nagyon válogat, bár volt már olyan, hogy mást kellett adnom. Estére már inkább hideget kér,este nemjó a leves, főzeléket annyira nem díjazza mostanság, sőt kezdünk a turmixolásról is leszokni a levesek óta. Levesek után viszont klasszikus másodikat már nem nagyon akar/tud enni, én sem tukmálom belé. Viszont ha van palacsinta, tócsni, pogácsa, vagy ilyesmi, abból még szeret elrágcsálni. ma pl. gyümölcsös piskótát sütöttem, abból leves után 2 kisebb kockányit megevett. Szépen fejlődik, nagy növésű is, kinéz egy két évesnek is. Csak szerettem volna képet kapni, másnál ez hogy van ez az időszak.

Még egyszer köszönöm mindenki válaszát!

2014. aug. 12. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!