Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babának elég...

Sziszi1118 kérdése:

15 hónapos babának elég ebédre leves?

Figyelt kérdés
Babám 11:30 és 12:00 óra között ebédel, utána pedig alszik kb. 2 órát. Eddig alvás után ebédelt, mert 11-kor már álmos volt és 11:30-kor már aludt. Viszont mostanában adok neki levest (általában húsleves sok zöldséggel vagy zöldséglevest), ezután alszik, majd kb. 3-kor eszik másikfélét (pl. hús+krumpipüré+barack kompót). Uzsonnára kap még joghurtot vagy gyümölcsöt. Az az érzésem, hogy ez így kicsit sok. Délben vagy leves vagy főétel kellene. A kettő egyszerre sok, de csak a leves (pl. heti 2-3-szor)nem kevés?
2014. febr. 24. 10:22
 1/8 lcs ***** válasza:
100%
szerintem mindenképpen jobb, ha a főétel délutáni alvás előtt van, vagyis ebédidőben, főleg ha később bölcsis/ovis lesz esetleg, mert ott is ez lesz a menet, hogy fél12-12kor van ebéd. inkább akkor adj neki kevesebb reggelit/tízórait, és ebédet pedig rendesen :)
2014. febr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van benne hús, tészta, zöldség bőven, vagyis csak a sűrűjét kapja, akkor elég, de utánna a Bölcsiben is van valami pl. Kakaós csiga, mákos tészta, bukta...
2014. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A 20 hónapos kisfiamnak sokszor elég egy sűrűre szedett, tartalmas leves ebédre. Meg szoktam kínálni a másodikkal, de sokszor eltelíti a leves. Hígabb levesekhez igényli a másodikat.
2014. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Igen, én is inkább azt a rendszert szeretném követni, hogy ebéd, majd alvás, később uzsonna, vacsora. Sógornőm tanácsára csináltam így, de valahogy nem érzem jónak. Az ő ikrei már 2 évesek, szóval lassan ovi és igazatok van, ott nehezebb lesz átállniuk. Egyébként a húslevest is "gazdagon" adom neki, szóval elég kell, hogy legyen.
2014. febr. 24. 11:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jó így neki.Enyém meg pl már 10:30kor ebédel,mert 11től alszik.Ha levest kap,akkor jó sűrűn,tehát végülis inkább összemixelem neki a zöldségeket tésztával és kevés lével.

Nekem sokszor nem hajlandó kenyeret,gyümölcsöt enni,így többször is kap főttet,volt hogy vacsorára azt evett.

Nem kell neki levest ennie minden nap,maga a változatos étrend a fontos,de ugyebár leveszöldségeket lehet bármi máshoz is párolni,nem csak levesnek,így meg kap mindent ami kell.

2014. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én lassan 3,5 éves fiamnak is sokszor elég ebédre a leves(persze gazdagon)!Eszik egy nagy tányérral,és utána már nem is kér másodikat,esetleg eszik egy rudit,vagy gyümit.Mikor felébred akkor szokott enni "komolyabb" uzsonnát,ha csak leves az ebéd.Pl túrógombóc,derelye,tejberizs,lekváros kenyér,stb.

Amúgy mikor 15 hónapos volt,nekem is rendszerint bealudt ebéd előtt,így általában csak tízórai volt a hasában.

Nem tudom mikor reggeliztek,meg vacsiztok,de szerintem nem rossz ez így.Ha mégsem tetszik,akkor ne adj levest,csak "másodikat". Van egy 1 évesem is és rendszerint nálunk egytálétel az ebéd,főzelék,tészta,de van leves néha.

Ja és így nálunk is 2x van uzsi,mert ébredés után esznek valamit 3 körül,aztán még kapnak később gyümit.De mondjuk nálunk nincs tízórai,mert 9 körül reggelizünk.

2014. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Utolsó: Nálunk is a tízórai fog kimaradni, mert általában 8 körül ébred, akkor kap kb.150 ml tejet, majd 9 körül reggeli, 11:30 és 12:00 között ebédel. Tízórai gyümölcs csak akkor van, ha 7-kor kel. Régen volt tízórai, de ebéd csak alvás után, mert azt gondoltam, hogy túl korai 11 körül és túl hosszú még a nap arra, hogy az uzsonna következzen. Azt hiszem maradok annál a megoldásnál, ha van leves eszik azt ebédre és akkor kiadós uzsonna lesz, azaz adok neki főételt. Egyébként ő kb. 12:15-től 2 órát alszik. 3 felé uzsonna, 17:30 - 18:00 vacsora és alvás előtt 19:30 - 20:00 körül 200 ml tápszer.
2014. febr. 27. 10:30
 8/8 A kérdező kommentje:
5.: Igazad van, lehet párolt zöldségeket bármi máshoz is adni, vagy csak magában. Ez eszembe se jutott, valahogy mindig a gyümölcs volt a toppon :)
2014. febr. 27. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!