Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek későn kezdett el járni...

Akinek későn kezdett el járni a gyereke, az mikor volt és miért?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:

15 hónapos korukban, mindkettő.

Valszeg. nem volt hozzá fejlett a csontozatuk, és/vagy nem volt elég önbizalmuk.

Vagy egyszerűen gyorsabban elérték a célt mászással.

Semmi baj.

Mi nem járattuk őket. Értsd: kézen fogva, tartva, hogy járjanak. Amikor elkezdték és kérték a kezünket, az más, akkor igen.

2010. jan. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kislányom 15,5 hónaposan kezdett járni. Viszont minden mást (pl: beszéd, önálló játék) sokkal előbb csinált mint a nagytesója, aki már 11 hónaposan szaladt.
2010. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annak idején én 16 hónapos koromban indultam el. Egyszerűen félénk kislány voltam, semmi más oka nem volt.

Fizikailag egyébként vékony, de szívós, sportos alkatú voltam már kislányként is. És annak ellenére, hogy későn indultam el, utána majd sorra nyertem az iskolai futóversenyeket :-). Tehát később semmi jelentősége nem volt a késői járásnak. A fiam viszont már majdnem "megfelezte" a járás kezdetét, ő éppen 9 hónapos volt, mikor elindult. Szóval nem öröklődik :-).

Tudok még egy másik kislányról, aki egyszer (nem tudom mennyi idősen) elindult, és elesett, megijedt, és utána egy jó darabig egyáltalán nem járt, csak mászott (ekkor már 18 hónapos volt, és csak mászott). Szóval nála is csak a félelem, vagy ijedtség okozta, hogy nem járt, más oka nem volt. (Ezt a szülei mesélték.)

2010. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!