Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket olvastatok először a...

Miket olvastatok először a gyereketeknek? Mikor kezdtétek el, mármint mennyi idősvolt?

Figyelt kérdés
2014. aug. 15. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos a számviteli szabályozást olvasom fel neki. Én nemsokára vizsgázom belőle, ő meg bármit szívesen hallgat. Aztán mindketten elalszunk rajta.
2014. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1-1,5 évesen kezdtünk mesélni nekik - Boribon könyvek volt a kedvenc, illetve Kippkopp könyvek. A többi nem kellett...

Szerintem az is közrejátszhatott, hogy nincs "túlgrafikázva" egyik fentemlített könyv sem...és pár sorok vannak hozzáírva.

2014. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első hónapokban Rejtő könyveit, jól aludt rajta, csak néha felráztam a nevetésemmel.

Gondolom, mesékre vagy kíváncsi. 13 hónapos, néha odahoz egy könyvet, ilyenkor egy fél Boribont vagy Anna-Petit meghallgat, egyébként még annyira nem érdekli.

2014. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már a pocakban is sokat olvastam neki. Elsősorban az Icinke-picinke c. népmesés kötetből válogattam. Pl. Icinke-picinke, Kutya-macska barátság, Kóró és a kismadár (ezt mai napig imádja). Sokat mondókáztam neki. Mivel óvónő vagyok, szakmai ártalom. Miután megszületett szintén ebből a kötetből olvasgattam, illetve a Didergő királyt, egy leporellóból. Most egy éves, és imádja a kis lapozóit. Sokszor leül, forgatja, nézegeti őket. 10-15 percig is leköti. A meseolvasás mostanában problémás. Kiszedi a kezemből a könyveket, és bár nem tépi, azért gyűri őket.
2014. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2-3 hónaposan már olvastunk nekik. Van egy fotónk, ahol együtt hasal a férjemmel a nagy, kb 3,5 hónapos volt és olvastak. Micimackót, mindenféle állatos mesét. Később (fél évesen) jöttek a vastag lapos könyvek, 1,5-2 éves kortól Boribon. A kicsi most 2 éves és fürdés után kéri a meseolvasást, mert megszokta, anélkül nem megy aludni.
2014. aug. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kb 4 hónaposan. Kemény lapos könyvekkel kezdtünk, 10 hónaposan már utánozta az állatokat, mondta, hogy mi micsoda a könyvben. (Lehet lepontozni, de videó van róla. :D)

A Bogyó és Babóca illetve az Anna, Peti sorozat már olyan 1 évesen érdekelte. Aztán a fix esti mese az 15 hónapos kora óta van. Azóta fürdés után van olvasás. Igényli, anélkül nem is fekszik le. :) Most 3,5 éves.

2014. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!