Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a szekrényen...

Mit csináljak a szekrényen kívüli konyhai szemetessel, ha a babám most kezdett el járni?

Figyelt kérdés
A mamó most kezdett el járni, igaz építkezés és költözés miatt csak a francia ágyon és a járókában kapaszkodva próbálkozhat. 1-2 hét múlva vége lesz a felfordulásnak és szabadon lehetne engedni a picurt a lakásban. Viszont a konyhám kicsi, a szekrények zsúfoltak, így azokba nem tudok szemetest tenni. 40 literes pedálos szemetesem van a konyha ajtó mellett pont ahogy belépünk és máshova nem igen férne el. Ti mit csináltatok a szemetessel mikor elindult a babátok?

2014. aug. 15. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Konyhaajtó becsuk, vagy rács, amíg meg nem tanulja, hogy a szemetes tabu.
2014. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

A mosogató alatti szekrénybe egy vödör, az lett a szemetes.

Át kell pakol is a konyhát!

Minden ami veszélyes fentre rakni, szekrényekre, fiókokra szekrényekre, sütőre zár

2014. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Meg kell rá tanítani, hogy nem nyúlhat hozzá. Ez melós, mert napjában 100x meg kell fogni, arrébb vinni és határozott "nem"-et mondani. (Fontos hogy nem magyarázz körmondatokkal, hogy "kedvesem ahhoz azért nem szabad hozzá nyúlni mert stb.", mert az sok neki, az egyszerű "nem"-et hamar megértik és megjegyzik, ha mindig ugyanúgy mondod és csinálod hogy elhúzod közben a kezét vagy az egész gyereket arrébb teszed)


És persze valami érdekes más dologgal jó elvonni a figyelmét is, ami leköti.


A babák általában a "felnőtt dolgokat" szeretik ebben az életkorban (is), ezért pl. egy fakanál+láboska jó kombináció lehet.

2014. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Résen kell lenni, és minden alkalommal ha próbálja megfogni, egy határozott NEM-mel odébbrakni a gyereket. Először majd nem tetszik neki, de a 200-adik alkalom után beletörődik. Én a konyhaszekrény egyik polcára olyan edènyeket raktam, amit pakolhatnak, a többihez nem nyúlnak.
2014. aug. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Julie S ***** válasza:
100%
Pont, ahogy harmas irta. Mi sem tudjuk elrejteni a szemetest es mindig rakattan a lanyunk. Neha sikerul belenyulnia, de mostanaban mar altalaban, ha raszolok, hogy "nem szabad", akkor nem nyul bele. Csak ott all, tamaszkodik a tetejen, "toporzekol" meg mondja a magaet. :) Azert en ketnaponta le szoktam takaritani a szemetes azon reszeit, amit gyakran fogdos.
2014. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem beletelt pár hónapba mire megtanulta,h. a szemetesbe csak BE teszünk dolgokat, KI nem veszünk semmit :)))

Bár néha még most is hoz ezt-azt, de már szerencsére ritka.

Milliószor rá kell szólni, előbb-utóbb megtanulja.

2014. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
A mi kislányunk egy éves, igazi kukabúvár. A helyén hagyom mindig, többször rászólok, és amikor elfogy a türelem, elteszem szem elől. Volt, hogy a wc-be zártam a kukát. Ugye főzés közben problémás állandóan lesni, ugrálni, ha kukázik a kicsi, máshova elvinni se egyszerűbb, de kétségkívül hatékony.
2014. aug. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én feltettem egy székre, pár hónapig ott volt, mert állandóan kukázott.

Aztán valahogy elmúlt ez az idõszak, a kuka visszakerült a helyére. Bár már nemsokára 3 éves lesz, néha még néhány utcai kukát megkísérel betámadni, de az otthonit már rendeltetésszerüen használja.

2014. aug. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Két hónapja jár a fiam, mostanra megtanulta, hogy a szemetesből nem veszünk ki semmit, csak be. Most viszont azért kell figyelni, mert képes bármit beledobni. Néha adok neki valamit, hogy kidobhatja, akkor meg örömmel, kidobja, visszacsukja a kukát, aztán nyitná ki megint, hogy belenézzen, de addigra elhozom onnan. Mióta néha legálisan dobálhat bele dolgokat, kevésbé megy önszorgalomból fogkefét kidobni.
2014. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a sok jó ötletet.
2014. aug. 16. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!