Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye ez nem lesz tejallergia...

Ugye ez nem lesz tejallergia a babámnál?

Figyelt kérdés
10 hós múlt, 1 hete kiütéses lett (néhány foltban csupán), a doki szerint túl sok tejterméket kapott. Valóban szereti, lehet én terheltem kicsit túl a szervezetét. Kapott rá krémet, aminek a tájékoztatója szerint ekcémás bőrre való. Kezd is javulni tőle. Azóta nem merek tejterméket adni neki, bár a doki nem tiltott el tőle. Ugye nem lesz akkor ekcémás, ha újból kap tejterméket, persze most már ritkábban és jóval kevesebbet.Egyébként 8 hós kortól vezettem be nála, ezidáig nem volt semmi baja sem..... Nyugtassatok meg kérlek. Első babás anyuka. :)
2014. márc. 21. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát a tej és tejtermékeket a fiam nehezen szokta meg, mármint a pocakja, mert mindig ment a hasa sokáig. Kb 1 éves kora után kezdett hozzá szokni a kis pocakja.


Azt tanácsolom, hogy 1-2 hétre hagyd abba a tejtermékeket kiürül a kis szervezetéből és utána szép fokozatosan kezd el újra. Én is annak idején szép lassan vezettem be nála, először tejecske, aztán joghurt..stb. A lényeg a fokozatosság, hogy legyen ideje alkalmazkodni a kis pocakjának.

2014. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy a dokid valószínűleg szteroidos krémet írt fel, amitől muszáj javulnia.

Ez csak akkor derül ki,, ha 2-3 hét szigorú tejmentes diétát tartasz, még az alapanyagokra is figyelsz, bár gondolom tápszeres és ha az nem minimum HA-s a tápszer, nem sokat ér. Ha ismét adsz neki és kiütéses lesz, akkor bőrgyógyász és gasztroenterológus. Nekem a fiam 21 hónapos 4 hónapos korától ekcémás, most tünetmentes, de ő anyatejes, tehát én is diétázom. Mosószer, kemény víz, öblítő, műszálas ruha, illatosított és parabénekkel teli fürdetők, krémek szintén ronthatnak a helyzeten. A szteroidos krémet próbáld kerülni. Nekünk bevált a DM ultrasensitív termékcsaládja, Sanatopic testápoló és Heim Pál Kórház spec. krémje. Azóta tünetmentes, de kemény betartani. A baj az, ha érzékeny, mindegy , hogy 1 kiskanálnyit adsz vagy 2 dl, akkor is ki fogja ütni, nem a mennyiségtől függ.

2014. márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 lcs ***** válasza:
fú, nekem is most ugyan ez van a 10,5 hós fiamnál :( nekem a szeme alatt nem pirosodott be? hol lettek rajta foltok? karján, hátán? nekem is azt mondja a gyerekdoki, hogy a tejtermék miatt, úh most én sem adok neki, pedig ő is szeretni a túrót, joghurtot mindent amit eddig kóstolt :( te akkor mit adsz neki pl uzsira? :/
2014. márc. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 lcs ***** válasza:
bocsi, azt akartam írni, hogy a szeme alatt nem piros?
2014. márc. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A hátán lett 2 nagyobb folt, meg pár a vállán, felkaron, de tényleg nem sok. Inkább olyan száraz folt, piros sem volt. Nem volt hozzá semmilyen egyéb tünet: szem alatti pirosság, sem hasmenés, hasfájás...

3. napja kenjük a foltokat, már alig látszik.

Tejterméket ezidő alatt nem adtam direktbe, de olyan főzeléket kapott, amibe kis tejfölös habarás került ( minimális, 1 fazéknyiba 1,5 evőkanálnyi...nem lett rosszabb tőle). Úgy látom, csak a mennyiséggel lesz a gond, túlterheltem a szervezetét....most szüneteltetem kicsit, aztán megint fokozatosan kezdem.

Hát tízóraira adok gyüm., hozzákeverek valamilyen gabonát (Milupa 7 gabonásat szereti nagyon), uzsira meg gyüm. babakeksszel ( na pl. abba is van tejpor, de attól sem lett rosszabb a helyzetünk)vagy ebből a gabonából csinálok tápszerrel- gyümölccsel gabonapépet, vagy kölest főzök és gyümölcsöt hozzá, vagy van HA vaníliás pépünk,ill. Sinemilünk is, na ezekhez is szoktam fele- fele arányban gyümölcsöt keverni...hát ilyeneket próbálok. Nem túl változatos, de a gyümölcsöt imádja legalább. A doki szerint a fehérjebevitelt hússal - hallal kell kompenzálni, ezekből pluszba adok a főzelékbe, vagy csipegetve is elfogadja már pl. levesből.

2014. márc. 22. 06:56
 6/6 lcs ***** válasza:
aha, az én fiamnak is pont ezeken a részeken vannak szárazabb foltok, neki sem piros, csak olyan mintha nagyon ki lenne száradva a bőre foltokban (írt fel a doki neki is kenőcsöt, attól rendbe jön hamar, csak hát ugye szteroidos, így nagyon nem vagyok oda érte:( ). akkor elég valószínű, hogy neki is ez lesz a helyzet a tejtermékekkel :/ csak neki már a szeme alatt is bepirosodott, úgyhogy most leálltam teljesen a tejtermékekkel, de pl azt nem tudtam, ha babakekszben is van tejpor, azt is hanyagolom akkor :Z köszi az uzsi tippeket :)
2014. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!