Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak egyszer altatám...

Ha csak egyszer altatám napközben, csökkenne az éjszakai ébredések száma?

Figyelt kérdés
1éves a kislányom,délelött egy nagyot,délután kb fél 4től egy rövidet(fél-3/4 órát alszik)-éjjel sokszor ébred-sajnos vizet adok neki,és megszokta.amikor ti átálltatok egyszeri altatásra,mennyit ébredt a babátok-és mikor volt ez?
2014. aug. 16. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:

1 évesen az én kisfiam is még többször felkelt inni, én a kezébe adtam az üveget és visszafeküdtem aludni. Nem álltam ott felette...

Ha véletlenül csak egyszer aludt egy nap (mert mondjuk az istenért sem tudtam lerakni délután aludni) akkor éjszaka sokkal többször ébredt, mintha túlságosan is kifáradt volna és ez miatt nem tudott volna rendesen aludni. Szóval én ezt nem ajánlom, de lehet hogy nálatok másképp lenne.

Most 17 hónapos a kisfiam, van hogy hetekig egyszer sem kel fel éjszaka, van hogy napokig egyszer felkel inni. Én ezen már nem agyalok, már sok mindent próbáltam (kevesebb tápszer vacsira, több tápszer vacsira, tápszer után teával elalvás, tápszer előtt tejpép), volt amelyik egy-két napig bejött majd változatlan maradt a helyzet... Egyik sem segített igazán.

MOndjuk az egyszeri kelésekkel nincs gondom.

2014. aug. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy fogzik? Az én lányom is akkor kel fel sűrűn éjszaka. Egyébként ha valami okból kifolyólag keveset alszik napközben, akkor az éjszakája sem olyan pihentető.

Egy éves kora környékén kezdett próbálkozni az egyszeri alvással, amikor tanulgatott járni akkor visszatért a kettőre mert nagyon elfáradt. Véglegesen 13 hónaposan tért át az egyre. Éjszakánkét még van hogy felkel inni.

2014. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm,akkor még várok vele.

fogzik is,de nem lehet arra fogni mindent-főleg,ha az időpont minden este azonos

2014. aug. 16. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!