Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik vegák, azok olyan módon...

Akik vegák, azok olyan módon etethetik a gyereket is már a hozzátáplálástól? Vagy ez nem olyan, mint a vallás, hogy csak úgy ráneveljük a gyereket az általunk helyesnek vélt életre?

Figyelt kérdés
Persze, megfelelő vitaminokat biztosítva és okosan, ügyesen, ahogyan önmaguk is étkeznek. Vagy a gyereknek megveszitek a húst? (Gondolok itt olyanokra, akik ellenzik az állatok leölését.)
2014. aug. 16. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Én régebben láttam egy riportot vega anyukával akinek 10 hós volt a kisfia. A téma ez volt, hogy a vega szülő hogy eteti a gyerekét. Az anyuka azt mondta, hogy nem akarja vegaként nevelni a gyerekét mert szerinte fontos hogy kapjon húst is, majd később eldönti a gyerek hogy mit akar enni, akar-e húst enni. Viszont ő ragaszkodott ahhoz hogy csak csirkemellet kapjon a kisfia, ő mást nem hajlandó adni neki, elkészíteni.

Ez egy aranyközépút megoldás de szerintem csak azért mert én nem eszek húst attól még a gyerek kapjon, ne csak csirkét hanem pulykát és disznót is.

Amúgy én nem vagyok vega.

2014. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Vegànak lenni döntés kérdése. Kicsi korban húst enni pedig szükség. Majd ha később úgy gondolja, vega lehet.
2014. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Vegaként adtam és adok is húst,igaz nem én csinálom neki nyers csirkéből hanem úgy veszem vagy rendelem vagy anyukám csinál.Sonkát,virslit ilyesmiket is kap.Majd ha ő eldönti,hogy vega lesz akkor nem kap húst,döntse el ő,de ismerek vegán anyukát aki vegánként neveli a gyerekét,szóval se hús,se semmilyen tejtermék,sem tojás.Egészséges a gyerek.
2014. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

A védőnőnk kihangsúlyozta, hogy ilyen pici korban nagyon fontos húst adni, a babákat nem lehet vegán/vegetáriánus módon étkeztetni.

Nálunk is anyósom készíti a csirkés, csirkemájas, stb. dolgokat.

2014. nov. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nagylányomnak van egy ovis társa, akit az anyukája az öccsével egyetemben vegának nevel. Ők még soha nem kaptak húst. Szerintem ez piszkosul nem helyes, a gyerek majd eldönti akarja-e vagy sem.
2015. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

Én pont fordítva látom. Engem és testvéreimet is vegaként neveltek fel, és nyilván nagyobb korunkban dönthettünk arról, hogy akarunk-e húst enni (nem). Már kisebb odafigyeléssel is egészségesen lehet így gyereket nevelni, sokkal jobb egy egészséges vega gyerek, mint egy oda nem figyelő húsevő. Nyilván mindkét esetben lehet egészségesen babát, gyereket nevelni. Majd mikor én oda jutok, én sem fogok húst adni a babámnak, nincs rá szüksége. Majd mikor el tudja dönteni, hogy jó-e neki, ha megöli az állatot és azt eszi meg, akkor dönthet magától. Ahogy nézem, nem támogatott nézőpont ez a húsevők részéről, úgyhogy elnézést, igyekeztem a kérdésre válaszolni :)

22/N

2015. júl. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, ha ugy vagy nevelve, hogy ez rossz, meg ezt nem szabad, a hust nem esszuk meg, nem oljuk meg az állatot, stb, akkor nyilván nem dontesz ugy 20 évesen, hogy elkezdesz hust zabálni. Ha valahogyan nevelik az embert, annak nyoma marad és kész. Nyilván nem uhyanaz, de ha valaki születése ota templomba hurcibálnak meg vallásosnak nevelik, az 20 évesen nem fog ugy dönteni, hogy oké, akkor én mátol nem hiszek Istenben. Vagy mit tudom én, azt is belénk nevelték, hogy a bogarakat nem lehet megenni, egészen kicsi korunk ota. Hiába kapnám meg a lehetöséget, hogy mátol szabadon ehetek bogarat, hiszen 20 év alatt megtanultam, hogy basszus azt nem esszük meg. Na mindehy, tehát szerintem ez egy borzalmas ötlet, hogy a gyereknek nem adunk hust. De hogy tojást, tejet, turot, stb semmit.. még mézet sem. Ez brutális.


Még több off, bocsi. Egy ismerösöm vega volt a terhesség alatt, egyáltalán nem evett hust. Na, a gyerek most, felnött korában képtelen megemészteni a hust. Nyilván nem vagyok orvos, lehet, hogy semmi köze egymáshoz a két dolognak, de azért fura.

2015. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%

Majd mikor én oda jutok, én sem fogok húst adni a babámnak, nincs rá szüksége. Majd mikor el tudja dönteni, hogy jó-e neki, ha megöli az állatot és azt eszi meg, akkor dönthet magától.


Ezzel meg aztán föleg nem értek egyet.. nem is értem. Miért ne lenne szüksége egy pici babának husra? Az, hogy a szervezetének szüksége van rá, az nem egyenértékü azzal, hogy tök jo dolog kinyirni az állatokat.

2015. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!