Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónaposan 2x alszik 2-2...

17 hónaposan 2x alszik 2-2 órát, ez tényleg baj?

Figyelt kérdés

Kisfiam 17 hónapos és kétszer alszik, délelőtt 10-12ig, délután 3-5ig. (plusz-minusz fél óra, 3 óránként alszik)

Éjszaka 10-11 órát alszik, reggel már 7kor ébren van.

Már ketten is megszóltak, hogy ez nem normális. Tényleg nem normális? Kisfiammal mindig is harcolni kellett az alvással, 1 éves kora óta nem kínlódás az alvás, azóta szépen elalszik egyedül és 1.5-2 órákat alszik.

Fél 10kor délelőtt már nyűgös, tudja hogy alvás lesz és nem is ellenkezik egy percig sem. Délután ugyan így. Amúgy nem aluszékony, nagyon aktív, örökmozgó gyerek.

Amíg igényli a kétszeri alvást én nem fogom tőle ezt "elvenni". Vagy?!


2014. aug. 19. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De hogy baj! Az ismerosok csak irigylik, hogy neked napi 2x2 orad jut magadra ;)
2014. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem baj, minden gyereknek más az alvásigénye.

Nem értem miért kell ezért beszólni valakinek, meg okoskodni.

A felnőttek sem egyformák, ugyanígy a gyerekek sem.

Szerintem az a nem normális, hogy más akarja megmondani neked, hogy mi a normális.

2014. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek különbözőek, ha a tiéd nem bír fent lenni délelőtt, akkor aludjon csak. Én mondjuk nem irigyellek érte, az én fiam 10 hónapos kora óta csak egyszer alszik (most júniusban múlt 2 éves), de az 3,5 óra egyben és így sokkal jobban lehet a napot tervezni, elmenni itthonról, mint mikor kétszer aludt. Ebben a korban általában már csak egyszer alszanak a gyerekek, gondolom ezért mondták, hogy nem normális, de nincs igazuk. Nem általános, de teljesen normális ez is.
2014. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nem, tök jó :)

enyém fél éves korában volt fent 3 órát :D

aztán szépen nőtt, 10 hónapos korában már csak 1x aludt, 2 éves korában meg csak éjjel. eleinte 12 órát, most már csak 10 óra az éjjeli alvása is... nem bánnám ha mormota lenne ő is :D

2014. aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy ritka az ilyen de hogy ne lenne normális, én sem gondolnám... Csak elgondolkodtam rajta...

Mi így szoktuk meg, nekem is jól esik 3 óránként pihenni egyet és mellesleg csinálni a dolgaimat, amikor menni akarunk valahova akkor tényleg rossz a kétszeri alvása, de megoldjuk...

2014. aug. 19. 14:55
 6/9 anonim ***** válasza:
teljesen normális, az enyém is így csinálta :) Kb. 17-19 hónapos kora kezdett átállni az egyszeri alvásra, azóta 1től alszik 3-4 órát :)
2014. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Örülj neki!Az én gyerekeim is ebben a kórban nap 2X 2-3órát aludtak.Addig elvégeztem a házimunkàt.Moat a kicsi 2,5 éves 1X alszik du 13-16,17 óráig.Szóval 3-4 órát.Nagyon mozgékony soha meg nem áll.De gondolom kimerül elfárad és utàns jót alszik.Így van ez nàlatok is!
2014. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj??

Szerintem az a baj inkább, ha nem alszik.

Az én gyerekeim is kb 17-18 hónapos koruk körül álltak át a nap 1 alvásra, adidg ők is úgy aludtak ahogy a tied!:)

2014. aug. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem baj :) Teljesen változó az alvásigény, meg hogy mikor áll át 1 alvásra. Az meg gyakori, hogy egy éves kor után kezdenek normálisabban aludni. Nekem anno unokatesómnál izgultak, mert képes volt napi 18 órákat aludni, már felnőtt, most is 12 órákat simán nyom, és mindhárom gyereke sokat és jól alszik, mindenki egészséges. Én 6 órákkal is elvagyok, gyerekként se aludtam sokat, és a gyerekeim se arról híresek :) Ki ilyen, ki olyan :)
2014. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!