Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz vajon, tényleg beszélhet...

Igaz vajon, tényleg beszélhet egy 9 hónapos baba?

Figyelt kérdés
Barátnőm szerint a lánya mondja, hogy kaka, mama, baba, pápá, dádá. Számomra ez olyan hihetetlen, a fiam 12 hónapos és semmit nem mond. Nem is tudom elképzelni, egyelőre csak gi, meg gáá, meg ilyeneket mond. Létezik ilyen? Mennyire gyakori? Én vagyok csak ennyire tapasztalatlan?
2014. aug. 20. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Kisfiam 10 honapos es mondja, hogy apppaaa altalaban az apukajanak igy szol de ha ra jon akkor csak ugy is mondjaaa... szoval meg nem teljesen tudatos. Azt is szokta, hogy mamaa, babaa, hammaa. De kb ennyi. En ezt meg nem hivom beszednek...
2014. aug. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon ritka. Ráér beszélni 2-3 évesen is, ez semmit nem jelent.
2014. aug. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem létezik.

Nem emlékszem pontosan, de a kisfiam is elég hamar (jóval 1 éves kora előtt) mondott ilyen kis rövid szavakat (kb. ennyi idős lehetett), mikor mutattunk neki képeket, akkor mondta, hogy pl. brumm brumm, vau, cica, vagy olyan szavakat, amiket mi tudtunk, hogy mit jelent, de tudatosan használta, csak rosszul ejtette ki. Egy évesen már elég sok mindent mondott, másfél évesen tőmondatokat.

Szóval szerintem van ilyen.

2014. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Létezik, de ritka. Lányom 12 hónaposan kezdett kétszavas mondatokban beszélni, igaz, barátnőm utólag bevallotta, hogy ő nem értett belőle egy szót sem.
2014. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Létezik, de szerintem nagyon-nagyon ritka. Ismerősömnél 8 hónaposan már 3 szótagú szavakat mondott a baba, később is nagyon gyorsan fejlődött az értelme, 5 évesen negatív számokkal számolt hiba nélkül.

Ettől még nincs elmaradva fejlődésben az a gyerek, aki csak 3 évesen kezd beszélni. :)

2014. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Sokkal inkább hihetőbb, hogy anyuka eltúlozza a gügyögést.
2014. aug. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Komolyan nem értem az ilyen kérdéseket.

Sokszor feltesznek ilyeneket, hogy járhat-e pl. egy gyerek 9 hónaposan, ha valaki azt írja, hogy igen, jól lepontozzák (mint itt is).

Pedig a saját szememmel láttam, hogy van ilyen.

És képzeld el, még igen sok olyan dolog létezik, amit te nem tudsz elképzelni (meg úgy látszik sokan mások sem).

Nem tudom mitől ad haszontalan választ az, akinek előbb jár, beszél, vagy bármi mást csinál a gyereke.

Bocsánat, de ez már nagyon szúrta a szemem itt a gyk-n.

Komolyan nem tudjátok elképzelni vagy elfogadni, hogy a gyerekek nem minden téren egyforma ütemben fejlődnek?

2014. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 9 hónaposan 3 érthető szót mondott ki, inni, anya, ne-ne. Friss az élmény mert még csak most múlt 9 hónapos, de ettől még nem csodagyerek.
2014. aug. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz példa rà az én lányom most 10 honapos . 9'honapos sem volt amikor el kezdte ezeket mondani : mama, apppa ha meglátja az apját . papa, aja ( anya ) jön utánam es kiabálja hogy aja :) vava a kutyánknak. Pàpà és integet is hozzá.

1 hónapja jàr, nem győzöm a videókat csinàlni.

Nekem mindent hamarabb csinált mint az átlag a védőnő el sem hitte addig ameddig be nem mutatta a tudományát a jàrást és azt a pár szót :)

Ettől függetlenül bőven elég ha 2 évesen elkezd beszélni ez a pár szó nem sok. Lehet nem is mond többet 1 évig :) soha ne lehet tudni.

2014. aug. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
az én lányom már 10 hós kora előt mondta,h. apa, mama, baba. nem tudatosan. és utána el is hagyta az apa szót leszámítva. úgyhogy sdzerintem is lehetséges. a tiéd is mond ezt-azt,azt írod. a barátnőd gyereke pedig véletlenül értelmeset halandzsázik :)
2014. aug. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!