Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól adtatok...

Hány hónapos kortól adtatok babátokna háztartási kekszet almával keverve és mennyit?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta 4 hósan adjak egy felet reszelt almával,anyósom viszont 2-3 bele rak az almájába mikor ott van Nála.Nemrég viszont azt olvastam 6 hós korig nem szabad adni.Most akkor szabad adni vagy nem?és nem baj hogy anyósom olyan sokat rak neki bele?
2014. aug. 21. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én több védőnőt is kérdeztem és most az a legújabb tanulmány h minél hamarabb kell találkoznia a gluténnal, így nekem azt mondták h mindennap fél kekszet reszeljek bele abba amit épp kap!


Sztem anyósod sokat ad, így jobb lenne ha nincs nála olyan sokat akkor inkább azon a napon ne adjon neki!

2014. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Én fél kekszet reszeltem az almájába 5 hónapos korától (akkor kezdtem a hozzátáplálást). A 2-3 szerintem is sok, de ha csak ritkán ad neki anyósod enni, nem lesz tőle baja.
2014. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Mikor én kezdtem hozzátáplálni (2 éve) akkor az volta módi, hogy leghamarább 4 de legkésőbb 6 hónapos koráig be kell vezetni a glutént.
2014. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

4 hónapos korig be kell vezetni a glutént?? Egy anyatejes babát 6 hónaposan kezdenek hozzátáplálni.

A fiam már 4 éves és már nem nagyon emlékszem, hogy mikor is kellett a glutént bevezetni. De tuti nem 4 hónaposan. Most várom a tesót, kivácsi leszek, mi lesz az ajánlás, ha odajutunk...

2014. aug. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam hogy sok az a keksz,mondtam is neki de leszarja,szerencsére nincs Nála sokat.utolsó bocsánat,de véletlen lepontoztam a válaszod.
2014. aug. 21. 16:01
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Glutent hat honapos kortol vezettem be, akkor kezdtem a hozzataplalast is.

Babakekszet adtam, a haztartasi szerintem nem babanak valo, persze, mindenki maskepp gondolja, a mi gyerekorvosunk nem ajanlotta. Peldanak a haztartasi keksz osszetevoi, ha segitene a valasztasban. Összetevők: búzaliszt, cukor, növényi zsír, térfogatnövelő szerek (nátrium-hidrogén-karbonát, amónium-hidrogén-karbonát), só, színezék (karamell), aroma, antioxidánsok (borkősav, dikálium-diszulfit).

2014. aug. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4-5 hónaposan, de a kekszet nem szerette, úgyhogy egy idő után hanyagoltam. 4 hónaposan elkezdheted bevezetni a glutént.
2014. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nekünk is mondta a védőnéni hogy legkésőbb 6 hós koráig be kell vezetni. kislányom 4 és fél hónaposan kapott először, akkor nem ette, két hétig nem kapott azóta nagyon szereti :)
2014. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Háztartási kekszet soha nem adtam a babámnak, nézd meg mit tartalmazhat nyomokban...

A 7 gabonás pehellyel vezettem be a glutént, mindennap egy kiskanállal kapott a gyümölcsbe.

2014. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Öt hónaposan vezettük be a glutént, a mi védőnőnk szerint hét hónapos korig kell bevezetni. De én sem adtam még neki háztartási kekszet, most 10 hónapos hanem fosfovit kekszet, ezt javasolta a védőnő és a gyerekorvosr, mert ez tej és tojásmentes.
2014. aug. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!