Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A háztartási kekszet mivel...

A háztartási kekszet mivel reszelitek a babátoknak?

Figyelt kérdés
Üvegreszelőn reszeltet,de darabos maradt,leturmixoljam?
2013. jún. 21. 09:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én a babakekszet, amit adok neki, ledarálom. Ill, ami a botmixer részhez van kis turmix, ott bedarálok egy heti adagot, és utána úgy adagolom.

9 hónapos baba anyukája

2013. jún. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én inkább sütnék. Ki tudja mi minent tesznek bele és mi eleve nem eszünk cukrot, én fehér liszetet sem ehetek igy a gyerek is olyat fog kapni amit én csinálok cukor nélkül és hasznosabb összetevőkből. De persze mindenkinek szive joga azt adni amit jónak lát csak szomoú mennyi problémás fogú ovodás van a cukor fogyasztástól egészes csecsemő kortól.
2013. jún. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Direkt cukor mentes kekszet vettem,7 hónapos lesz a kislányom 29.én,gondoltam ideje bevezetni a glutént.Eléggé összezavarodtam,mert van ahol azt olvasom,hogy minél korábban,máshol,meg azt,hogy minél később vezessük be...Szeretnék majd neki vízben főtt grízt adni anyatejjel és gyümölccsel,de arra gondoltam,előbb a kekszet próbálnám ki,hogy bírja-e a glutént.
2013. jún. 21. 09:29
 4/17 anonim ***** válasza:
A glutént valóban be kell már vezetni. Én eleve darált kekszet vettem anno, azt tettem a gyümölcsbe. Illetve nekem is van a botmixerhez aprító rész is, ha esetleg neked is van, azzal tökéletesen le lehet darálni a kekszet.
2013. jún. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Babakekszet adok neki, azt sima reszelőn szoktam reszelni. Amivel a citromot is.
2013. jún. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Inkább gabonapéppel vezesd be a glutént, mert az egészséges, a háztartási kekszbe meg mindenfélét beledarálnak.


Én annak idején az egész babakekszet mozsárban törtem össze, csak pár pillanat, és kész, az embernek nem kell lereszelni az ujját.

2013. jún. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Én a glutént kb 7 hónaposan, vagy egy-két héttel előtte vezettem be, hasonló dilemmákkal, mint te. Ajánlották a Fosfovit kekszet, amibe se cukor, se tojás nincs, direkt babák első kekszének lehet használni! Nagyon sok van egy dobozban, szerintem évekig elég lesz még, én azt darálom neki. A kekszezés után kb egy hónappal jott a 7 gabonás gabonapép, azt annyira nem szereti a babám, de a tejpépébe belecsempészek néha belőle. Ezek után már lehet próbálkozni majd más egyébbel is (pl egyik nap evett egy keveset a behabart levesből-természetesen a tejtermékeket is elkezdtem előtte bevezetni neki).
2013. jún. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy beleszólok, de megnézed az összetevőket ilyenkor? Én tuti nem adnék ilyet a babának. A cukros háztartási keksz sem jobb, anynival talán, hogy nincs benne káros édesítőszer.

Cukor hozzáadása nélkül készült, búzakorpával kiegészített háztartási keksz.

Összetevõk: búzaliszt, margarin 20% [részben hidrogénezett növényi olajok és zsírok, víz, savópor, só, emulgeálószerek: szójalecitin, zsírsavak mono és digliceridjei, savanyúságot szabályozó anyag: citromsav, tartósítószer: káliumszorbát, színezék: béta-karotin, aromák], édesítõszer (17,7%): szorbit, tojáspor, térfogatnövelõszer (nátrium-hidrogén-karbonát) emulgeálószer (lecitin), aroma, só, savanyúságot szabályozó anyag (borkõsav), édesítõszer (Aceszulfám-K: 712 mg/kg). Glutént, tojásport, szójalecitint és tejszármazékot tartalmaz. Dióféléket, földimogyorót, tejport is felhasználó üzemben készült.

Fenil-alanin-forrást tartalmaz.

A dm-ben lehet kapni cukormentes babakekszet, amiben sem cukor, sem édesítőszer nincs.

2013. jún. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én sima fém reszelőn reszelem. Úgy csináltam, ahogy a 7-es. Először Fosfovit kekszet adtam, majd a 7 gabonás pépből tettem egy-egy kanállal a gyümölcshöz. Nem mertem egyből ezzel kezdeni, mert 4-féle gluténtartalmú és 3 féle gluténmentes gabona van benne. Inkább először csak a búzaglutént vezettem be magában.

Egyébként a jelenlegi ajánlás szerint legkésőbb 7 hónapos korig kell bevezetni a glutént. Én 5 és fél hónaposan adtam először a babámnak.

2013. jún. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én sen adtam és adok kekszet. Gabonapépet igen, de ezeket a műcuccokat nem.
2013. jún. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!