Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan elkezdünk bevásárolni...

Lassan elkezdünk bevásárolni decemberben születendő babánknak. Megéri 56-os ruhákat venni vagy kezdjük rögtön 62-sel?

Figyelt kérdés
Többen mondták, hogy felesleges megvenni az 56-ost, mert úgyis szinte azonnal kinövi.
2008. aug. 6. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne gondolkozz előre ennyire. Hülyeség amit mondanak legalábbis szerintem. A 62-es ruhák 5-6 kilós babákra valók. Neked ekkora lesz a babád? Nem hiszem.

Nyugodtan kezd az 56-os mérettel...sőt szerintem szerezz be 1-2 50-es darabot is a biztonság kedvéért.

Én úgy jártam hogy én is másokra hallgattam és szinte csak 56, 62-es ruhákat vettem és mikor megszületett a kislányom akkor majdnem nem tudtam mit ráadni mert sajnos ugye nem számoltunk azzal a ténnyel, hogy mi van ha előbb születik?? és sajnos előbb született 2880grammal és szegényke elveszett az 56-os ruhákban.

Magadra hallgass ne másokra. Max eladod vagy elajándékozod a kisruhákat.

2008. aug. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam májusban született 4220grammal és 53cm-rel és jó volt rá sokáig az 56os ruha. Nem kell sokat venni, ami aznap rajta volt, este átöblíted és már holnapután megint lehet abban, mert addigra biztosan megszárad.
2008. aug. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia szerintem az 56-ból kevesebbet vegyél.Én 62 mérettel keztem,nert a kisleány 4050gm és 50cm született.A pelusra is rákell valamit számolni.Könnyű szülést kívánok!!!
2008. aug. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 55 cm-rel, 3180 gr-mal született, most lesz 6 hetes, és még csak most kezdi kinőni az 56-os rugikat. A bodykat még nem nőtte ki, azok még pont jók. Amikor megszületett, lógtak rajta az 56-os ruhácskák!
2008. aug. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, akkor jöhetnek az 56-osok :)
2008. aug. 7. 00:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi 4hete születtünk most 3800gramm vagyunk és még 56osat hordunk.Egy tipp a babák nagyon fázósak egy két hétig sztem vegyél több hosszú ujju rugit.Nekünk csak ez kellett azelején ,pedig 30fokban vagyunk a panelban,de még így is fázott a pici.Most már egy hete van szabadabban,már rövid ujjúban van,de eddig vacogott!!Nyugodtan vegyél 56osat sztem.Neem kell sok de egy 6-8db azért legyen,mert van,hogy egy nap 2-3 elmegy..büfi ,pisi stb..és ha nincs esetleg kimosva rögtön legyen mihez nyúlni.Amúgy érdemes hálózsákot is venni,mi ebben altattuk szerette nagyon.Neked téli baba lesz,végg tudja majd használni sztem amíg ki nem növi.Nekünk kicsit meleg már.

jah és zokni is kell neki,mert nagyon fázós a labuk,nekem ezt a dr nő is mondta.Volt,hogy hosszú ujjú-lábu rugi alá még kapott kis zoknit is.4hetes kisfiu mamája.

2008. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor mindig ledöbbenek...

A lányom nem kicsi, 3330 gr-al született és 51 cm-el, de most, 6-7 hetesen vettem észre, hogy jók rá az 50-es ruhák. Én csak 50-es ruhákat vettem, még 56-ost sem, mert úgyis nagy. Hatalmas rá, még most is. Pedig most 57 cm és 5090 gr.

Szóval nem tudom mások hogy tudnak akár 62-es ruhát adni a babára, illetve hogy áll az rajta és hogy érzi magát benne a baba...

Az igaz, hogy hamar nől, nem kell semmiből 4-5 db belőle, de pár nap alatt kitapasztalod, hogy mi mekkora és még akkor is lehet venni másikat, ha nagyon ne jót vettél volna..

Szóval szerintem bőven elég az 50-56-os...

2008. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!