Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engednétek, hogy 2 hónapos...

Haramia kérdése:

Engednétek, hogy 2 hónapos babátokat a nagyi elvigye magával bevásárolni?

Figyelt kérdés
Hordozóban, egy 48 éves nagyi, aki csak segíteni akar, hogy egy órácskát tudj pihenni...
2011. aug. 28. 07:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem túl jó ötlet.

A tescoban az egyik árufeltöltő rágurította a lányom kezére a kenyereskocsit, mert nem látta, hogy a 7 hónapos lányom a bevásárlókocsiban van.

Nagy sérülésveszélynek van kitéve a gyerek és fertőzésveszélynek is. Az emberek lökdösődnek, dobálnak, csapkodnak, nem figyelnek semmire, rárázhatnak vmit a gyerek fejére, beleeshet bármi a szemébe.

Még oltva sincs rendesen.

2011. aug. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Vigye a játszótérre vagy a parkba. Egy csecsemőnek az áruház nem kellemes hely.
2011. aug. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem jó ötlet. Egy két hónapos babát bevásárolni? NA ne! Egy játszótérhez is kicsi még, szerintem.. De egy jó séta nem árthat senkinek sem. Mond meg ezt a nagyinak. Gondolom nem szívesen engednéd el vele egy nagy áruházba.
2011. aug. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%

Első válaszadó, ne menj ki az utcára, mert hátha a fejedre esik valami.

A válaszom kérdező, hogy igen én elengedném. Egyébként nekem is 2,5 hónapos a kislányom. Persze félti az ember, na de nem kell burokban nevelni. Neked pedig jót fog tenni a pihenés. Örülj neki, hogy van segítséged. Bár vihetné anyukád a parkba is, de gondolom dicsekedni szeretne a kis unokájával. Szerintem ne vedd el tőle ezt az örömöt :)

2011. aug. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%
Én ilyen picin még az apjával sem engedtem el kettesben.
2011. aug. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Ennyiből nem derül ki a pontos történet, de egyébként önmagában, hogy a nagyi elviszi abban sem látok kifogást illetve hogy bevásárolni vigyenek egy 2 hónapost, abban sem.

Én sem túlaggódó, túlféltő anyuka nem voltam illetve sem ez "magamnak szültem gyereket, szó sem lehet róla, hogy bárki is a közelébe menjen" típus sem.

Az elsőnek, meg ha rátolták a gyerekedre a kenyeres kocsit, legalább annyira hibás voltál, mint a polcpakoló, hiszen neked is van szemed, hogy figyelj. Valóban veszélyes az áruház ebből a szempontból, de ha van az embernek esze és használja is, minimálisra csökkenthető a veszély.

2011. aug. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Bevásárolni nem, sétálni igen. Ott csak a babára figye
2011. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

l, míg bevásárlás közben másra is kell koncentrálni. Néha, akármilyen óvatos vagy, nem tudod elkerülni, hogy nektek menjenek a bevásárlókocsikkal, rengeteg a figyelmetlen ember. Szerintem egy séta pihentetőbb és kellemesebb program mindenkinek. A segítséget fogadd el, mert pihenésre, feltöltődésre neked is szükséged van. Evés után elvinni egy sétára, szerintem tökéletes!


Jó babázást!

2011. aug. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Hát én simán engedtem, mégis mi baja lehet??? A nagyszülők részt vettek az életében, sokat voltak itt, etették a jelenlétemben, sétáltak vele. Ennyi idősen még tuti alszik a hordozóban, tehát elindulnak, elalszik, átteszik a bevásárló kocsira, tologatják, és hazajönnek. Senki sem mászik bele a fejébe, soha nem kapott el a fiam semmit. Mondjuk én mindig azt mondtam, hogy az immunrendszernek is erősödnie kell valamitől, ha burokban tartom, majd ne csodálkozzak, hogy jééé allergiás minden szarra. Hát én lazamami vagyok, de tényleg nem tudom ép ésszel felfogni, hogy mégis mi baja lehetne egy ilyen esetben.

Hosszú távon meg igen nagy előny, hogy megszokja, hogy másokkal is el lehet menni, és nem történik tragédia. Így majd később sem üvölt, ha vigyáz rá valaki.

2011. aug. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
megbeszéltem vele séta lesz belőle, de a pihenésre nagyon szükségem van már, mert egyedülálló anyuka vagyok, ráadásul tegnap tüdőgyulladást is diagnosztizáltak nálam, bár sztem tévedett a doki, de a pihenés mindenképp kell...
2011. aug. 28. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!