Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok nézhetett TV-t?

A ti babátok nézhetett TV-t?

Figyelt kérdés
Van egy baba a családban, már pár (2-3) hónapos korától oda volt ültetve a TV elé. Még mindig nincs egy éves, de a nagymami már boldogan újságolja, hogy mennyit nyomkodja a tabot, meg a telefont... ez nekem fura, mert nem gondolnám, hogy egy pár hónapos gyereknek pont ezekre lenne szüksége, persze nem értek hozzá túlságosan, még nincs gyerekem, ezért kérdezem a tapasztaltabb embereket.
2014. aug. 22. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

A fiam 1 éves volt, amikor először megnézett egy 7-8 perces mesét.

Nem háttér-tévézünk, adott programra kapcsoljuk be (vagy film, DVD).

Most 4,5 éves átlag napi 1 órát tévézik.

Én ezt is sokallom, de nagyon nehezen lehet elcsábítani előle.

2014. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Én legóztam, meg építőkockákkal játszottam, meg fémépítőztem, meg plüss állatokkal játszottam... 12 éves koromig mobilom sem volt. Kíváncsi leszek azokra a gyerekekre, akik már babakoruk óta az ilyen elektronikus vackokon nőnek fel, vajon mennyire fogják megállni a helyüket az életben? Motoros készségek 0, logikai érzékek 0, és egyéb tulajdonságok 0, amit a játékokkal tanul ki az ember. Ha nem muszáj, ne az RTL-en nőjön fel....
2014. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Amíg nem kezdett el mozogni a kisfiam addig elég sokat ment a tv háttér zajnak de soha nem nézte a kisfiam, nem érdekelte. 15 hónapos korában (2 hónapja) rájött hogy imádja a vonatokat és apa letöltött neki Thomas részeket, na azóta napi 1 órát néz mesét (egész napra elosztva, kb 4X20perc), először nem örültem neki de beláttam hogy kell mese is a gyereknek, szépen leköti arra a pár percre de ez mellett sok mást is játszik, levegőn is kint vagyunk stb... Szerintem 1 éves kor előtt még korai tv-ztetni a gyereket.

Laptop, telefon és társai nálunk tabu, vigyázunk a holmiainkra, egy gyerek kezében ezek nem lennének biztonságban, másrészt pedig felesleges is ilyen pici gyerek kezébe ilyeneket adni. Kisfiamnak egy időben mániája volt a telefonom, akkor kapcsoltam neki rajta zenét és táncolt, majd 10 perc után megunta. Mostanában csak akkor kell neki a telefon ha felakarja hívni az apját, akkor odahozza hozzám és elmutogatja, elhablatyolja hogy hívjuk fel az apát. :)

2014. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Májusban született és amikor az apja etette és ment a VB, akkor még kényelmetlen pózba tekerve a fejét is nézte.

Aztán rájöttünk, hogy a zöld szín vonzza nagyon, mert a kertben a zöld növényeket is nézegeti.


Amúgy nem igazán TV-zik, ha megy is néha mellette, nem figyel rá. Laptopról szoktam néha lejátszani a kedvenc számát, arra viszont nagyon figyel, néha ritmusra járnak a végtagjai.

2014. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Néha igen.veleszületett veserendellenessége van, folyamatosan gyógyszerezni kell és sokat fáj a pocija. Amikor már nagyon ordít, beteszünk neki 1-1 zenés mesét. Az megnyugtatja kicsit. Tudom, hogy rossz, de ha picit el tudjuk terelni a figyelmét, már jó. Néha így alszik el. Ez van, pocsékul is érzem magam emiatt.7 hónapos amúgy.
2014. aug. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kezecske. Bár hogy elnézem, valaki jól lepontozott kb. mindenkit. :/
2014. aug. 24. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk születése óta megy a baby tv. (Angol)Nem igazán kötötte le. Mostanában már 1- 2 percre elvonja a figyelmét. (10)hós. A telefonomat imádja. Kiszedi a kezemből. Feloldja a bill.zárat és húzogatja az ujját a képernyőn vagy a fejéhez emeli :) jahh ezen fognak felnőni!
2014. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ezek mar olyan eszkozok amit nem tudunk kiiktatni az eletukbol. En nem veszem ennyire szigoruan a dolgot. Megy a tv napkozben ( a baby tv) es mig ujdonsag volt addig nezte egy darabig most mar szinte ra se hederit. Lekoti a lakas szetszedese:) a telefonra meg az Ipadra ra van kattanva. Nem is lehet ezeket a dolgokat elotte hasznalni mert rogton kell neki. Ez a mai vilag ebben nonek fel. De felesleges is osszehasonlitani hogy mi volt a mi idonkbe mert akkor nem voltak ilyen dolgok.
2014. aug. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!