Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tudni a 2 hónapos...

Mit kell tudni a 2 hónapos oltásról?

Figyelt kérdés
A gyermekorvoshoz kell vinni? Előtte felhívom és megbeszéljük mikorra vigyem? Milyen oltásokat fog kapni? Többet vagy csak egyet? Mi ellen oltják? Utána volt valami kellemetlen mellékhatás? Ne haragudjatok a sok kérdésért, de a védőnénink elfelejtkezett rólunk és így tőle nem tudok kérdezni. A neten keresgéltem, de nem volt világos, hogy mi a kötelező és mi adható. Szóval minden információ érdekel. A kötelezőn felül valamit még beadattatok ilyenkor?

2014. aug. 22. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvoshoz kell vinned a tanácsadási idejében, érdemes előtte felhívnod, mert időpontra szokták hívni a babákat. Biztosan meg fogja kapni a 2 hónapos kötelező oltást, ez több betegségre van, már nem emlékszem pontosan, hogy mire. Ezen kívül kérheted a pneumococcus elleni vakcinát, ami nem kötelező, de ingyenes, a pneumococcus okozta tüdőgyulladás ellen szokták ajánlani. Ha szeretnéd, hogy beoltsák ellene a gyerekedet, 3 oltást fog belőle kapni, a legtöbb orvos az elsőt a 2 hónapos oltással együtt adja be. Ezen kívül ilyen fiatal korban még a rota vírus elleni oltást lehet kérni, ez pénzbe kerül (tizenvalahányezer egy adag), és két adag szükséges, szájon át kapja a gyerek. A rota vírus hányós-hasmenős betegséget okoz, ha megkapja a gyerek a védőoltást, az néhány évig biztosít ellene védettséget.
2014. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekünk az egészséges rendelésre kellett menni, én a védőnőmmel beszéltem le azt, hogy mikor, hányra...


szegény kis babóm a hurkás combjaiba kapott szurit, egyet jobbról, egyet balról.

amúgy biztos kellemetlen, de hamar elmúlik ám a bánat :) amúgy 2 hósan gyorsan elfelejtik az ilyen dolgokat még.


még egyenlőre semmi más oltást nem kell ilyenkor kapnia, csak ezt, a nem kötelezőket (bárányhimlő, vagy szájcseppes rota) majd később, de kérdezd meg a védőnődet, az a legjobb.


ja, lehet lázas ettől a szuritól is a kicsi, nálunk volt láz. bár a babák fele nem lázasodik be még ennél. (én biztos voltam benne, hogy nálunk lesz láz, vagyis hőemi. de hát ez immunrendszer kérdése, nem az a jó feltétlen, ha nem reagál erre a baba szervezete) :)


ebből megtudsz pár infót:


[link]


ja, egy jótanács, ha elfogadod: ne gyógyszerezd feleslegesen a kicsit, vannak, akik előre (jujj) adnak be lázcsillapítót oltás után. felesleges. ha a kicsinek 38,5 felett lesz a hője, egy fél kúpot (germicid például) lehet neki beadni... (azért is felesleges, mert a láz egy védekező folyamat, és nem káros - csak a nagyon magas láz, de ilyen kis babánál ez nem szabad hogy előforduljon. szóval ne aggódj, ha lesz is kis hőemi, akkor se lesz több 38,5-nél)


mindig a védőnődet kérdezd, az ő dolguk e téren segíteni, informálni az anyukákat :)


ui: ez az oltás semmiség, a baba 2 perc alatt el is felejti a traumát, és ráadásul még jól is fog aludni tőle, szóval ne aggódjon, kedves újonc anyuka :)

2014. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Most jutott eszembe, hogy múlt hónaptól vezették be, hogy a pneumococcus már nem választható, hanem az is kötelező lett. Tehát mindenképpen két oltást fog kapni. (A mi orvosunk annak idején két hét különbséggel adta be a kettőt, de nem ez a jellemző). És ha a védőnőd eltűnt, nyugodtan kérdezd meg az orvos véleményét mindenről. Lázcsillapítót is ő ír fel, hogyha esetleg belázasodik oltás után a baba, legyen otthon.
2014. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy hónapja kapta meg, a Prevenartól másfél perc alatt ugrott fel a láza 39,5-re, tehát igen, lehet durvább láz is.

Lázcsillapító kúp legyen otthon. Kb az oltást követő három napban jelentkezhetnek ilyesmi szövődmények.

Emiatt a három hónapos oltást úgy kezdi az orvos, hogy bead egy lázcsillapító kúpot, aztán szúrja.

2014. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lázcsillapító kúp van itthon, mert már akkor felírta a doki nénije amikor hazahoztuk a kórházból, hogy biztos, ami biztos alapon legyen itthon. Remélem most nem lesz rá szükség. Kicsit félek ettől az oltástól és, hogy hogy fogja viselni szegénykém, na meg én is...:( Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 23. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!