Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 én lesz a babám 3 hónapos...

1 én lesz a babám 3 hónapos és mintha mostanság ugy vettem észre, hogy a bal kezét emeli de máshogyan mint a jobbost nem egyformán. Ez baj lehet nagyon?

Figyelt kérdés
2014. aug. 22. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem baj. Lehet, hogy balkezes lesz.
2014. aug. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért baj ha valaki esetleg balkezes?
2014. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyem is 3 honapos volt, amikor a bal kezet tobbet hasznalta. Mindig azzal nyult mindenert, fordulaskor sokszor maga alatt maradt a jobb keze es nem tudta kihuzni sem. Kaptunk beutalot a neurologiara, megvizsgaltak es mondta a doktorno, hogy valoban tobbet hasznalja a jobb kezet. Erre mondtam, hogy a balt hasznalja, a jobbat nem. Majd megmutatta, es akkor mar tenyleg a jobbat hasznalta, a balt nem....a vizsgalat eredmenye negativ volt szerencsere, csak oda kellett figyelni, hogy mindkettot hasznalja. Pl. Eveskor mindket kezebe kell evoeszkozt adni, jateknal odafigyelni, hogy mindket kezet hasznalja. Most 1,5 eves, nincs semmi kulonbseg.
2014. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ilyen kicsi korban még össze-vissza mozognak, nincs jelentősége.


amúgy ha bármi miatt aggódsz, a védőnődet kérdezd meg, ő majd megnyugtat.


(nálunk 3 hósan az volt a baj, hogy mindig egy irányba biccentette a kis fejét (a fotókon vettem észre, hogy mindig jobbra dönti enyhén a fejét) a gyerekorvosnak megmutattam, és annyit kellett csinálni, hogy kicsit tornáztatni, erősíteni a nyakizmát. pl. nem támasztani meg a fejét, ha karban tartom a kicsit, de csak úgy, ha a tarkója van felém. meg felhúzni ülésbe és visszaengedni a pelenkázóra játékosan, egyszer egyszer. két hét alatt rendbe jött. tehát bármi gond van, gyorsan, könnyen lehet még náluk orvosolni)

2014. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!