Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az igény szerint szoptatott...

Az igény szerint szoptatott babánál ne is próbáljak semmi kis rendszert vinni a mindennapokba?

Figyelt kérdés
Egyébként nem zavar a dolog csak az esti fürdés macerás így, mert jön egy hosszabb alvás és borul az egész napunk. Egyszer 8-kor már túl vagyunk a fürdésen máskor meg még akkor fejezzük be a sétát. 7 előtt korainak 9 után meg későinek találom, mivel utána jön az utolsó kajcsink.
2008. aug. 6. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem akkor is az a fontos, hogy akkor egyen a baba, amikor éhes. És az sem baj, ha a fürdés késik, vagy isten ne adja ki is marad, mert a baba alszik. Egy nap alatt nemigen lesz nagyon koszos. Igaz? Én a kislányomat igény szerint szoptattam, ha kellett éjszaka 2-3-szor, amikor igényelte, sőt még azt is elkövettem (szörnyű bűn), hogy odavettem magam mellé és ott aludtunk el szoptatás közben. 2 évig szopott a kislány. Most már 7 és fél éves második osztályba megy és természetes van rendszer az életében. Tudod, amikor muszály úgy is kell rendszer, addig meg élvezzétek, úgyis olyan rövid ez a babaidőszak, de olyan szép. Jó egészséget nektek!
2008. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy nincs rendszer. Az én kislányaim is igény szerint szoptak, illetve a kisebbik még mindig, éjszaka is, ha kellett, akár 5-ször is, de van néhány időpont, pl. ebéd, vagy fürdetés, és az esti fektetés időpontja (nálunk ez a legfontosabb), ami fix, ha törik, ha szakad. Muszáj lennie valami rendszernek, mert te fogsz belehülyülni.... És én úgy vettem észre, hogy a gyerekek is szeretik, hogy tudják, mi fog következni.
2008. aug. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem eget rengető probléma, ha mondjuk egy-egy fürdetés kimarad. Vannak olyan módszerek ahol egyébként is csak két-három naponta fürdetik a babát. Ahogy én látom inkább az a fontos, hogy a dolgok meghatározott sorrendben történjenek, és néhány fix pont legyen ami nem változik.

És valamiféle rendszer úgyis ki fog alakulni amihez te és a baba is jól tudtok hozzáállni, hiszen nem kényszer alapján alakult ki hanem formálódott a baba és a te igényeidhez az idő folyamán.

2008. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A második válaszolótól kérdezném, hogyan sikerült ezeket az időpontokat betartani? Mert mi van ha eddig 12-kor evett és mondjuk az előző etetés csúszott mert a bébi bealudt? Megetetted akkor is? És az esti fürdés? Ha eddig 7-7.30 volt és most monjuk 6-kor evett?
2008. aug. 7. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is igény szerint táplálom, és nekem is bánatom, hogy nins nagyon rendszer.

Annyi van, hogy az éjjelt általában végigalussza, felkel 4-6 között szopizni, aztán alszik tovább fél 9-9-ig vagy fél 10-ig. Aztán beszélgetünk, nevetünk, megyünk a dédihez mondókázni, és 11-12 között általában megint elalszik egy fél-egy órára. A délutánban semmi rendszer, max annyi, hogy szokott kakilni 4-6 körül. Amikor kér, szoptatom, ha álmos elaltatom, van hogy sokat alszik, van hogy szinte semmit. A fürdés 8 körül szokott lenni, de ha nagyon nyűgös, akkor megfürdetem már akár fél 7-7 kor is, attól függ. Fürdés után bármikor is legyen, szoptatás van, és ezt már nagyon jól tudja, mint ahogy azt is, hogy ha a fürdőben vetkőzünk, akkor fürcsi lesz, amit imád, és mindig mosoly lesz belőle, mert megnyugtatja. Aztán az alvás ideje 20-22 között következik be, és alszik reggel 4-6 ig, és kezdődik előlről.

nekem ezzel így nins is bajom, egyetlen gondom hogy ha el akarok menni valahova, pl városba, nem tudom mikor, mert nem tudom hgy a baba pl ebéd után alszik 3 órát...

De amíg mosolygós, boldog, kiegyensúlyozott baba, ne is bánom.

És hidd el, ahogy nagyobb lesz, egyre jobban be fog állni valami rendszer:-)

8 hetes kislány anyukája

2008. aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is igény szerint szopiztatok és van rendszer, neked kell valahogy elérned és rávezetned. Kicsit nehéz és vannak olyan napok, amikor mindent felborít, de hát ilyen is lehet. Majdnem 7 hós a kislányom. Viszont ami mindig fix az az esti fürdetés fél 8-kor és utána szopi, majd alvás 9 körül max fél 10-kor. Általában 5 és 7 óra között ébred reggel, de legtöbbször 6 és negyed 7-kor. Akkor átöltözés, szopi és alvás kb 9-ig. Utána játék, vagy séta, bevásárlás... Fél 11 és fél 12 között kapja a főzeléket, utána megint játék. Ha meleg van akkor pancsolás a nappaliban- imádja- majd ismét szopi és alvás. Ilyenkor alszik 1-2 óra hosszat. Utána játék vagy egy kis csavargás de 3 körül mindig szopi. Majd 4-5 között megint szilárd kaja, neki ez gyümölcs általában. Ha van időm ilyenkor kint megfürdetem a kerti kismedencéjében és fél 6 körül ismét szopi van. Általában bealszik és csak 7 körül kel fel, de ha nem akkor 6-fél 7 között is kér még egy szopit. Ha mégsem akkor sétálunk egyet. fél 8-kor mindig fürdetem ez fix és a déli alvás is.Szerintem ez már rendszer.

Ha nagyon elalszik este én fel szoktam ébreszteni, nem felrázom, hanem kicsit hangosabban ügyködök mellette. Jártam én is úgy hogy hagytam aludni és 9-ig durmolt, utána kapkodtam a fürdéssel, és bizony éjfél után aludt csak el. De rávezettem arra, hogy este hétnél tovább nem alszik, ha be is alszik délután.

Viszont van hogy egész nap nem akar aludni, olyankor több a szopizás, mert óránként kéri a cicit, de a szilárd kaja akkor is fix. És persze akkor is borul, ha autóval megyünk csavarogni. :) Dehát azt is kell néa.

Sok sikert.

2008. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!