Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is a babájának a fején...

Másnak is a babájának a fején van nagyon vastag zöld ér, mint valami artéria, vagy főütőér?

Figyelt kérdés

a neten azt írják, hogy ilyeneket jelezni kell az orvosnak, aki a mi esetünkben totál lesz*rja, átlátszó a bőre és helo.


de amikor sír, erőlködik úgy megfeszül ez az ér, hogy még be is hullámosodik (kicsit oldalt van, mint egy fél hajráf, úgy kell elképzelni)és hallottam már olyat pl gyúrósakról, hogy elpatant ér a bicepszében edzés közben.


nekem olyan ijesztő ez, én nem láttam még más babákon ilyet.


valaki tud a témáról valamit?


2014. aug. 24. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Erőlködés, izgalom hatására felnőtteknél is kiemelkednek a homlokban/nyakon erek, csak a babák nyaka még tokás és nem látszik.

Pókerezés közben a profik ezt kifejezetten figyelik, mert tudatosan nehéz befolyásolni.


Csak a baba nem attól jön izgalomba, hogy két ász van a kezében, hanem attól, hogy éhes/fáradt/fáj valamije. De a fiziológiája ugyanaz.

2014. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen a miénknek is van.

Amikor kicsi baba korában sírt, elég durván nézett ki.

Full szőke, vékony bőrrel, gondolhatod.

Doki nem mondott semmit.

Most 1,5 éves, már nem olyan durva látvány.

Amikor nagyon sír, akkor picit látszik neki és ennyi.

A vékony bababőrön át jobban látszanak ezek , főleg ha a haja is kevés.

Ne aggódj!

2014. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

próbálok nem aggódni

de azt nem is írtam, hogy az összes mellékeret is simán látom ami abból ágazik szét,vagy 10-15 azok vékonyak és kissé lilásak


már kezdtem azt hinni ennek a koponyacsont alatt kellene futnia..

ill. már mindent kezdtem beképzelni

2014. aug. 24. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

A 1,5 évesemnek még mindig szinte átlátszó a bőr a homlokán, én is látom a lila ereket. Amikor nyáron barnább volt, annyira nem látszott neki, de most megint. Szinte a szemöldökéig mennek le az erek. :)

Én igazi paramami vagyok, úh mindig mindenről megkérdeztem a dokit, védőnőt.

Ne aggódj máááár emiatt! :D

Neeeem a csont alatt futnak az erek, hanem a bőre alatt. :)))

Minden oké a babáddal!!!!!!!

2014. aug. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igazán köszi :)
2014. aug. 24. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!