Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első 6 hétben elmennétek...

Az első 6 hétben elmennétek 300 km-re 1-2 hétre a babával?

Figyelt kérdés
2014. aug. 25. 11:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, így első hallásra.


Attól függ, miért, hova. Nyaralni pl. tuti nem.

2014. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem mennék! Sztem ilyen picinek még inkább a saját kis zugát kell megszokni! Meg mondjuk nekem se lett volna kedve menni az első 6 hétben! Nyaralni, sem látogatóban se mennék ilyen picivel főleg nem 1-2 hétre!
2014. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nagyszülőkhöz.

Én sem akarok, de a párom ezen vergődik, h menjünk. :S És nem tudom meggyőzni. :(

2014. aug. 25. 11:28
 4/15 anonim ***** válasza:

Az első 6 hétben lehet, hogy fel se tudsz kellni, nemhogy elmenni valamerre.Azonkívűl feküdni is kéne az első 6 hétben. Nem szabad hősködni. Ezt tapasztalatból mondom. Nyáron szültem 4 éve, 25 kilót szedtem fel, sajnos nem sikerült gátvédelemmel szülnöm. Jó nagy sebem volt, nagyon fájt felállni, menni. 5 hetesen én marha "hegyet" másztam a családdal. (Valójában inkább domb kategóriába tartozott az a hegy:D de nagyon meredek volt) Most megint terhes vagyok, eszem ágába nem lesz a boltnál messzebb mennem az első 6 hétben.

Ülni is fájt az első 6 hétben biztos.

2014. aug. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A nagyszülők nem tudnak menni hozzátok?
2014. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem. Az első hetekben egyenesen nem bírtam járni, annyira húzott a gátseb. A szülés után egy héttel hősködtem és boltba mentem, alig vártam, hogy hazaérjek és ledőljek. Plusz folyamatosan vérzik az ember, az ilyen dolgokat nem szeretem idegen helyen rendezni.

Ezen kívül hetente ellenőriz a védőnő, előfordulhat, hogy besárgul a baba, arra oda kell figyelni, a szopihoz nyugalom kell, ami nem biztos, hogy másnál menni fog. Menjenek a nagyszülők. Miért olyan fontos ez a párodnak?

2014. aug. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A kislányom 5 hetes volt júliusban, amikor elmentünk 1 hétre édesanyámékhoz 250 kilométerre (előtte Ők is jöttek), DE nekem nem húzódott a gátsebem, már nem véreztem. Alapvetően, amikor hazajöttem a kórházból már egész jól voltam (persze azért kellett 1-2 hét hogy 100%-osnak érezzem magam). Két etetés között megtettük az utat, így gond nélkül megoldottuk. A babát nem bolygatta meg a dolog, de a lányom egy elképesztően "jó" baba (értsd: nyugis, mosolygós). Előre ne mondjatok semmit! Majd ha jól leszel, akkor esetleg, de a férjed meg csak nyugodjon le, majd ha Ő is szült, akkor oszthatja az észt :D
2014. aug. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4 hetes a kislányom, én elhoztam 220 km-re a szüleimhez.
2014. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Első olvasásra én is nemet mondanék, de szülőkhöz talán más a helyzet. Mondjuk férjem szüleihez nem rohannék ennyire, max a saját szüleimhez.

Amúgy én nem felejtettem el hogy milyen volt az első 6 hét. Örültem ha békén hagytak, ha nyugtunk lehetett, keveset aludtam és sokat kínlódtam. Fájt a gátsebem és a mellem, és még sorolhatnám. Tutti nem mentem volna sehova.

2014. aug. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 piroska és a farkas ***** válasza:
48%
nem mennék. Ahogy már krdezték előttem : miért nem jönnek a nagyszülők? Ne legyen indok, h esetleg kicsi a lakás, met én amúgyis úgy gondolom, hogy ez még nem az az időszak, amikor ottalvós vendéget hív az ember. Jöjjenek ők, induljanak korán, legyenek nálatok pár órát, és menjnek szépen haza. ha nincs autó, vagy már idősek a vezetéshez, akkor megoldás lehet az, h a férjed elmegy hozzájuk előző nap, ott alszik, elhozza őket, visszaviszi, stb. De nem a baba utazik.
2014. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!