Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elmennétek az első minimálb...

Ti elmennétek az első minimálbéres munkahelyre így? Tényleg ezt kellene tennem?

Figyelt kérdés

4 hete költöztünk új helyre,messzire az előző lakóhelyünktől, rokonságtól,az ország egyik legszegényebb megyéjéből, mert ott a keresetünk diplomásként is siralmas volt.

Így úgy voltunk vele,hogy amelyikőnk hamarabb talál jó munkát,költözünk,és a másik ott keres.

Párom kapott is olyan munkát amiről álmodni sem mertünk,olyan fizetéssel,amiben reménykedni sem reménykedtünk (előző helyen a menedzserek kerestek ennyit vagy ennyit se).

Én is keresgélek,jó diplomám van,de mivel így kb 3 városra szűkült a keresés,így egyenlőre még nem helyezkedtem el,de 3 hónapig kapom azt a 75ezer forintot az államtól,és van megtakarításunk is,ami kb 1 évre akkor is elég,ha egy évig nulla a bevételünk.

Ha csak párom fizetése lenne,még abból is félre tudunk tenni elég sokat.

Húsvétkor voltunk rokonoknál,leendő anyós és anyám összebeszélhettek,mindkettőtől megkaptam a magamét.

Anyós mindenféle ingyenélőnek elhordott,hogy mit képzelek,hogy a fia tart el, anyám elkezdett mindenféle hirdetést mutogatni,hogy menjek kapálni vagy takarítni vagy sorra operátornak.

(Az ünnepet ezek után inkább nem töltöttük velük)


Tényleg ez lenne a normális,hogy első olyan munkát elvállalni,ami fizet valamennyit?Hisz ennyit 3 hónapig az állam is fizet...másrészt ezek mellett érdekes lenne interjúkra járni,amik napközben vannak.

Párom szerencsére mellettem áll,a saját anyját rendesen leoltotta (15 évig ült otthon gyereknevelésre hivatkozva anno,pedig csak 2 gyereke van,1 év korkülönbséggel).

Még költözés előtt megbeszéltük,amelyikünk fix állás nélkül költözik,az pár hónapig csak szakmába illő munkát vállal,nem is jelentkezik egyébre,csak ami szimpatikus.

Vagy nem a mi hozzáállásunk a normális?


2014. máj. 6. 13:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
38%
Volt olyan időszak(3 hónap), hogy 2 diplomával voltam munkanélküli. Majd pár év múlva rájössz, hogy azért mert van diplomád, még nem fognak utánad kapkodni...
2014. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Amig amugyis ad az allam annyit, addig felesleges.


Utana viszont nem artana elmenni, elvegre nem onnan kell nyugdijba menni, attol meg lehet keresni tovabb az allast hogy kozben mar van valami.

Viszont ha a tartalekot emiatt nem kell felelni, akkor annyira nem egeto.

Viszont kinek mi koze hozza? A kedves mama akkor szoljon bele a kasszaba, ha tesz is bele.

2014. máj. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Ja& nem az álommelót végzem. Minimállal kezdtem én is. Felesleges illúziókat kergetni!
2014. máj. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Lassan 8 éve dolgoztam folyamatosan,tudom,hogy sehol nem kapkodnak az emberért,semmilyen szakmában lassan.

De azért 4 hét munkanélküliség után ha nem függ az anyagi biztonságunk ettől,akkor miért menjek el 3 műszakban operátornak?

2014. máj. 6. 13:35
 5/28 anonim ***** válasza:
0%

másrészt ezek mellett érdekes lenne interjúkra járni,amik napközben vannak. - miért is?

mire kapsz te havi 75-öt?

ne vállald el, aztán ha férjed kicsapják, akkor majd pislogj

2014. máj. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Ma semmi sem fix. Ma lehet, hogy jó az állása a párodnak, ami majd megszűnik bármikor. A tartalékhoz ennek okán biztos, hogy nem nyúlnék. De ti ezt megbeszéltétek, akkor minek a mi véleményünk? :)
2014. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Mégis hogy mennék el interjúra pl,amire holnap megyek,ma hivtak,holnap kell mennek 11-re. Ha most pl gyárban dolgoznék,tuti nem engednek el szabira,alapból sok helyen próbaidő alatt szabadság sincs.


Mire kapok 75-öt? Talán arra,hogy régóta dolgozok,álláskeresési járadék vagy mi a neve, a maximum összeget kapom.


Nem kell megtakaritáshoz nyúlnunk,párom fizuja+az én államtól kapott pénzem mellett is tudunk félretenni.

2014. máj. 6. 13:47
 8/28 anonim ***** válasza:
23%
Leírtad, megkérdezted, megmagyaráztad, van még valami? Most írjam, hogy jajj de jó neked? Nem tudom leírni azt, amit olvasni szeretnél. Te feltetted a kérdést, hogy a lelked megnyugodjon. Remélem így lett. De attól még maradnak a száraz tények, hogy mi lesz 3 hónap letelte után, ha nem jön össze egy zsíros állás? Igen, ott a tartalék, csak azt nem érted meg, hogy bármikor beeshet egy betegség vagy egy nagyobb kiadás, ne adja az ég, pl. a párodat elküldik. Utána marad a tartalék. Ez is szép. És utána? Arról már nem is beszélve, hogy a tartalék jól jön majd, ha gyereket vállaltok. Nekem mindegy érted, nem az én pénzem, de én érzek egy kis lenézést a minimálbér meg a szalagmunka kapcsán...
2014. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
16%

Jó te nem akarsz elmenni ennyiért, de akkor minek kérdezed meg? Láthatod itt elvállalnánk, mert sosem tudni mit hoz az élet.

akkor ne vállald el, várd a jobb lehetőséget, aztán ha nem jön, akkor majd ilyennek is örülni fogsz

2014. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%
Értelek kérdező. Ne menj el kapálni, meg gyárba. Ha a férjed melletted van, az bőven elég. Ha sokáig nem találsz, akkor gondolkodj másban. Sok sikert.
2014. máj. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!