Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart ez a "mindet...

Meddig tart ez a "mindet szájjba vevős" korszak?

Figyelt kérdés
Már kiidegel! 10 hónapos és minden apró tárgyat megtalál ...
2014. aug. 25. 17:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
:) akkor még idegeskedhetek pár évet... most az " apró" idegesìt. Később a "mindent" lesz a gond.
2014. aug. 25. 19:08
 12/18 anonim ***** válasza:
34%
Én gyorsan leszoktattam,mert láttam olyan 2-3 év körülieket akik még most is nyaldossák, kóstolgatják a dolgokat. Őszinte leszek, nagyon-nagyon gusztustalannak látom, hogy ekkora gyereknek még csupa nyál a szája, nyal mint a kutya, maszatos a pólója. Egy 2,5 3 és nagyobb gyereknek már igazán nincs szüksége az ilyen fajta "ismeretségre a tárgyaknál". Elhiszem, hogy egy kicsinek érdekes, de egy 3 éves vagy nagyobb???...brr a hideg ráz...mintha nem lennének normálisak...fúú inkább nem ecsetelem :)
2014. aug. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
Kisfiam nem csak az apró tárgyakat hanem mindent a szájába vesz... Másfél éves, a védőnő szerint 2 éves korig tart általában, nálunk tutti eltart majd vagy 5 éves koráig... :)
2014. aug. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül van sokmindenre ráírva, hogy 3 év alattiaknak nem ajánlott, szóval még sokáig.

De amúgy ez csökken majd, náluk kb 1,5 évesen megszűnt, aztán 2 éves körül visszajött.... hihetetlen dolgokat tudnak a szájukba venni és bizony figyelni kell.

2014. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ebben a korban.
2014. aug. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
33%
Kikérem magamnak telesen normális a fiam! Nem bírom mikor ilyen nagyokosok leszólják a kisgyerekeket,persze aki még cumizik vagy szopja az orrát nyilván mást nem vesz a szájába ha jön a foga,emlékezz vissza te valószínűleg rágóztál mikor nőtt a fogad és idősebb voltál,egy 2-3 évesnek amúgy már nem csupa nyál a szája mert nem nyáladzik,mint a kisbabák...
2014. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
*szopja az ujját
2014. aug. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Furcsa mert az elsőnél ilyen nem volt. Mindent átnéztem főleg a nagylányok szobáját és kiválogattam az összes apró játékot, díszt stb. Mégis előfordul h valamit talál. Ha kint vagyunk az udvaron az apró kavicsokat rögtön venné a szájába. Tegnap pl szólt a lányom h nem találja néhány fülbevalóját. Azóta azon agyalok h mi van ha lenyelte...
2014. aug. 26. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!