Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb. mennyi idősen és milyen...

Kb. mennyi idősen és milyen módszerrel, hogyan vettétek rá kisbabátokat a fogmosásra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves, lassan már 3 és talán, ha 4-szer tudtunk fogat mosni. Nagyon aggódom, mert már elég sok foga van és azt hiszem nem tesz jót, ha nem mossuk minden reggel/este a kis fogait.

Eleinte volt, hogy Anyukámmal lefogtuk és megmostam a fogát, de őszintén ez nálam kínzás. Mindent és mindenkit bevetettem már a közös fogmosás érdekében, még táncoltam és énekeltem is, hogy lássa milyen jó dolog. Mutogatom Neki a fogaimat, hogy milyen "szépek", elmagyarázom, hogy fogorvos bácsihoz kell majd menni, Ő fogja megmosni a Kicsi fogát, vagy elmesélem, hogy aki nem mos fogat, annak fájni fognak a fogai...stb. Mondjuk a kisfiam elég makacs, ha arról van szó, hogy hozzá kell érnem, pl. öltöztetés, fürdetés, fésülködés, arcmosás...még a kézmosás hagyján... ez egyébként dackorszak lenne, mert ahhoz elég durva :-))) vagy az is lehet, hogy az ilyen ...

Nálatok mi vált be?


2014. aug. 26. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs gyerekem de a keresztlànyom mellet vagyok pici baba koràtol.


Lehet az a baj hogy ràtuszmàltad a fogmosàst ės amikor anyukàdal "lefogtad ės erővel"mostàtok meg a fogàt,ez volt a baj.

Ugyanis rossz ėlmėnyt szerzet ezzel.

Hagyni kellet volna mig magàtol "ėrdeklõdik"fogmosàs irànt.

Mert minden gyerek imàdja utànozni a felnöteket.

Kereszt.l. mindig vittem magamal a fürdöbe hogy làsa ėpp fogat mosok,ės termėszetesen utànozni akart,azota reggel este fogat mos.

Gyerekre minėl jobban rà erõszakolsz valamit anàl makacsabb lesz.

Talàn probàld meh hogy veszel neki egy ujj szėp mesefiguràs"walt disney"fogkefėt ės magadnak is ės azzal mos fogat,talàn megjön a kedve ės vigyėl be kisz szėket àllisd oda a tükör ėlė ės ahogy làt tėged fogat mosni talàn kedve tàmad neki is:)

ne tuszmàld rà az a lėnyeg ,pàrszor ezt vėgig jàtszod vele talan ö is fogat akar mosni:)

2014. aug. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első fog megjelenése óta mossuk neki. Nem szerette, de tudta, az esti rutin része. Úgy vettük rá, hogy nem volt más választása és látta, hogy én is mosom. Már nagy lány, két éves és napi kétszer mos fogat. Kicsit feldobtam neki a folyamatot. Kapott egy sárkányos elektromos fogkefét. Még nem unt rá, élvezi a fogmosást.
2014. aug. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos tudom, hogy rosszul tettem, hogy erőltettem, de az is már csak azért volt, mert előtte kb. 1 évig próbáltam rávenni a fogmosásra...


Nagyon nehéz nem elrontani a dolgokat :-(


Sajnos ez van :-(( utólag mindig kiderül, hogy én rontottam el....

2014. aug. 26. 09:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy te rontottad el de ne emészd magad ezen... Igazából előtte sem akart fogat mosni, nem? :)

Érdemben nem tudok segíteni, másfél éves a kisfiam és ha fogkefét adok a kezébe azonnal rágja és "sikál" de ennek semmi köze a fogmosáshoz. Heti 1-2szer megengedi hogy én is gyors átmossam a fogait, na akkor vannak neki rendesen megmosva.

2014. aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontottál el semmit. És rendszerességgel, kitartással minden megváltoztatható. Te irányítasz, de erőltetni nem szabad.

Először napi 2x csak köpjetek, azt nagyon élvezik, tetszik nekik.

Később legyen mit kiköpni, kapjon be egy kis fogkrémet,és azt köpje ki(ezért dicsérd meg nagyon ha sikerül)

Lehet egyszerre fogat mosni, és köpő versenyt rendezni.

Ha ezt nagyon megszereti,kérni fogja,hogy csináljátok újra, fogmosás szó helyett fogcirógatásról beszélj, és később csak akkor van köpködés(öblítés), ha megtörtént a fogcirógatás.

Lényeg ha nem akarja, nem baj, de nézze végig, hogy ti a férjeddel milyen jót szórakoztok közben,legyen az egész játék. Kitartás, sok szerencsét.

2014. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!! Sokat segítettetek :-)))
2014. aug. 27. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!