Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki szülés előtt 28 nappal...

Aki szülés előtt 28 nappal igényelte a tgyást az le tudná írni mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
szeptember 24-re vagyok kiírva és holnap megyünk intézni. Mik kellenek hozzá? Illetve kislányom október 31.-én lesz 2 éves és szeretném a gyes-t is megigényelni, ahhoz mik kellenek? Köszönöm!
2014. aug. 26. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

2011-ben szülés előtt igényeltem a Tgyást.A háziorvosom adott egy papírt (hasonlított a táppénzes papírra) ezt a papírt le kellett pecsételtetnem nőgyógyásszal és így bevittem a munkahelyemre.A többit ők intézték én csak aláirtam.Amikor megszületett a gyerek akkor kellett elküldenem oepnek az anyakönyvi kivonatot.


Gyes igényléshez a MÁK honlapjáról tudsz letölteni nyomtatványt,azon rajta is vannak miket kell küldeni(személyi,lakcím kártya,adókártya,gyereknek anyakönyvi,lakcím kártya stb)

2014. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én munkahelyen Tb kifizetőhely. A nőgyógyásztól, aki táppénzen tartott, kértem papírt a tgyáshoz, ami olyan mint a táppénzes papír. Ezt bevittem a munkahelyemre, ott kitöltették velem a tgyás igénylőpapírt és a többit ők intézték. A születési anyakönyvi kivonatot utólag kellett bevinnem a munkahelyemre, mivel TB kifizetők.

A gyest a MÁK-nál tudod igényelni, már most igényeld meg, ha szeretnéd, hogy folyamatosan kapj pénzt, mert 30 nap az ügyintézés. Ha jól emlékszem a TAJ kártya kell illetve az adókártya, de vigyél minden ilyen dolgot, az a biztos. Egyébként a MÁK honlapjáról letölthető az igénylőpapír, azon rajta van, hogy milyen dokumentumok kellenek.

2014. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tőlem nem kértek orvosi igazolast, csak a kiskonyv pár oldalának másolata, és a munkáltató által kitoltott papírok, illetve az igenylolap kellett. Nekem nem is kellett mást csinálnom, mint az igénylőt alairni és a fénymásolatot megcsinalni, minden mást, a továbbítást is, a munkahelyem intézte.
2014. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!