Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit szoktatok játszani 1év...

Ti mit szoktatok játszani 1év körüli gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
Kint homokozunk, hintázunk a kerben. Bent nehezebb lekötni sajnos. Érdekelne, hogy mások mit játszanak a gyermekükkel? Szeretnèm fejleszteni is, sokat foglalkozom vele, és szeretném aktívan tölteni a napokat, de kifogytam az ötletekből.
2014. aug. 28. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szereti a lovagoltatókat. Bármit, amit lehet ki-be pakolni. Imád porszívózni, felmosni, így ezek játék szinten is mennek. Felmászni-lemászni kanapéra, székre stb. Lámpakapcsolgatás bármikor bejön, az elemlámpa nagy kedvenc. Már nézeget könyveket, mutogat a képekre, én meg mondom, hogy mi micsoda. Ha kintről valami jellegzetes hangot hall (kutya, kukásautó, motor, ló stb.), akkor ki kell menni megnézni. Nagyjából ennyi, azt hiszem. Ő egyébként eléggé elfoglalja magát, tesz-vesz körülöttem, viszonylag keveset igényli, hogy direkt vele foglalkozzak. Ha viszont én csinálok valamit, abban részt akar venni.
2014. aug. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos az én fiam nincs el egyedül sajnos. Ha főzök a konyhában, akkor kb 10percig elvan, aztán hisztizik. Pedig az alsó fiókokat kipakolhatja, a szekrényeket is. Nagyon okos kisfiú, minden nap új szót tanul, hamar kezdett "beszélni", járni, szinte mindent korábban csinàlt, ellenben folyamtosan igényli a figyelmet. reggelete amíg én kávézom a szobájàban, akkor elvan. Formabedobózunk, duplózunk, van tanuló asztala, de sokáig semmivel nem játszik el. Ami valahol természetes szerintem. Érdekel, hogy más gyermeket mi foglal le, mik a kedvenc játékai?
2014. aug. 28. 09:18
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell feltétlenül "fejleszteni" őt.nagyon jó neki az is,ha vele vagy-és beszélsz hozzá sokat-mondogatod a tárgyak nevét-mutogatsz,énekelsz,mondókázol vele.olyanok,mint egy kis szivacs-szivják be az infókat-és ettől jobban fejlődnek,mint bármiyen más,irányitott tevékenységtől.a játszótéren fejlődnek a társas kapcsolatai(mert neki már ilyen is van:-) )bent pedig a megfigyelőkésessége,kézügyessége,memóriája..stb.nem baj,ha főzöl közben,nyugodtan pakolja ki a fiókot(nálunk külön van neki egy-ebben fedők,kanalak,műanyag dolgok vannak.adj valami edényt neki-az én kislányom imád kavargatni.esetleg nics babás foglalkozás arra felé?
2014. aug. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam imádja a képes könyveket nézegetni és mondókákat. Szeret ő is mindent ki-be pakolni. Szereti labdázást a bújócskázást stb.
2014. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A kukucs is megy, játékokkal is, ezt magának is játssza (bedugja valami mögé, aztán előszedi). Játszótéren is elég sokat vagyunk, ringatóra is járunk. A hangszerek még nagyon menők, főleg, mert látja a kezünkben, szokta pengetni a gitárt, fújja a furulyát, üti a dobot is. Direkt fejlesztő játékot én nem szoktam játszani vele, de nem is vevő rá.

Főzni én sem tudok, a szekrénypakolást ő is öt perc alatt megunja, ugyanazt akarja csinálni, mint én, tehát hiába pakolgathat, ő hagymát akar vágni, de minimum megkóstolni. :) De pl. azt is szereti, ha adok neki valamit, amit kidobhat, boldogan rohan vele a kukához naponta százszor is.

2014. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!