Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hete született a baba....

Egy hete született a baba. Milyen ajándékot lehet vinni? Minek örülhetnének?

Figyelt kérdés
Barátom nővérének született kislánya 19-én. Talán még korai egy idegennek odamenni, barátommal fogok eredetileg találkozni, de együtt laknak (1,5 szobás lakásban). Szeretném őket meglepni valamivel, de nem tudom mit érdemes vinni. Minek örülne egy friss anyuka?

2014. aug. 28. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
állíts össze neki egy ajándék csomagot olyan dolgokból, amiket ilyenkor ajánlott fogyasztania: szűrt gyümölcslevet, alkohol mentes sört, tejserkentő teát, müzli szeletet ilyesmit tegyél bele :) ezt az anyának. A picinek még ugyan felesleges, de ha neki is vennétek valamit, akkor vegyetek neki valami rugdalózót, most tél jön, nyári cuccokkal biztos teli vannak, de télivel nem biztos.
2014. aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem baj, ha csak a babának viszel ajándékot. Ruha félét szoktak venni ilyenkor, de én jobban örültem volna anno valami bébijátéknak ami szép színes és tud nézegetni a baba. Lehet pl. bébitornászó, azt nagyon hamar szeretik a babák. Brendonba érdemes szétnézni.
2014. aug. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
szerintem vigyél egy csomag pelust,azzal tuti nem lősz nagyon mellé:)
2014. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyi az erre fordítható kereted illetve mennyire vagytok közeli kapcsolatban.

De amivel általánosságban sem lehet mellé lőni:

- egy nagyobb csomag pelenka a babának (márkásabbat vegyél, pl. zöld zacskós pampers, méretben viszont inkább már a 4-9 kg-osat (3-as méretet), a nagyobba belenő, de ha 1 vagy 2-es méretűt választasz és a baba nagyobb, akkor már lehet, hogy felesleges lesz vagy nem tudják mindet elhasználni

- törlőkendő (vannak 2-es vagy 4-es csomagolásúak is, nagyjából 1.600 Ft-ba kerülnek ígya 4-es csomagok- ebből is a pampers, hipp libero, nivea baby nem gagyi- ha teheted inkább ilyet válassz

- egyéb babás ápoló dolgokból akár saját magad is csinálhatsz csomagot (így az épp akciós minőségibb holmikat is egybe teheted): pl. babasampon, fürdető, törlőkendő, sudocrem (ez egy speciális szürke dobozos ápoló krém), babatestápoló, babaolaj, babapopsikrém- a normális márkák lehetnek: nivea, johnson's baby, hipp, neogranormon- ahol be tudsz ilyeneket szerezni akár akciós árakon is (vagy ha van kuponod): dm, rossmann- illetve a hétvégén, most szombaton a MÜLLERBEN családi bevásárlónap van, -15%-os kupont tudsz nyomtatni a netről!

- babának picike alvókendő (rongyinak is hívják) ugyancsak drogériákban (kis plüss kendő valamilyen állatfejjel általában)

- nyugtató cumi (léehet latex vagy szilikonos, 1-es méretet válassz)

- kis zenélő, akaszthatós, ágyra, hordozóra, kocsira tehető játékok vagy valamilyen készségfejlesztő játék (jó márka a Lamaze, Fisher Price, de enélkül is találhatsz aranyosat). Mi anno ilyeneket kaptunk:

[link]

(hasonlókat bababoltban, de akár tesco vagy más nagyáruház babaosztályán is találsz)

- csörgős-zörgős akaszthatós kis könyvecske

[link]


Ilyesmikkel nehéz melléfogni :)

2014. aug. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első írt, jó ötlet.

Én ruhát vennék, pl rövidújjú body, mert az jó télen is, mondjuk 68-as méretben, mert abba belenő, de nem olyan sokára :) a télen már jó lesz. mellé rugdalózó, szintén 68-as méret, de 74-essel sem foghatsz mellé :).

Jó még a rágóka, amit hűtőbe lehet tenni.

Kiságy fölé körforgó, ha nincs még.

Szeritnem amit akartak megvették már, de esetleg a párodtól kérdezd meg van-e nekik pl játszószőnyegük, azon jól elvannak a gyerekek, igazi ajándék jellegű (mi is ajándékba kaptuk, tudták, hogy még nincs) nagyon nagyon örültünk neki!

Én még egy ilyennek nagyon örültem volna, mert mikor kellett sehol nem találtam még az ikeába nem volt akkor

[link]

ez a fogzásnál nagyon jól fog jönni!!!!

Akár kiskanalat a hozzátápláláshoz, én a müllerbe vettem sajátmárkásat, szuper volt!

Szóval nem feltétlenül olyat ami most kell, mert az valószínű meg van.

De pelenkára mindig szükség van, 2-es méretet vegyél akkor, most még 1-eset használnak, de 2-3 hét múlva már a 2-es méret is jó lesz.

2014. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, szóval azóta írtak már többen így bocsánat a többi is jó ötlet, nemcsak az első :)
2014. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Anyának alkoholmentes sör, csoki. Apának egy pezsgő. Babának egy 68-as meleg, plüss rugdalózó, mivel igaza van az előttem szólónak. Biztos van egy rahedli nyári, meg 56-62-es rucijuk, de téli nagyobb méret még biztos nincs.
2014. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

A kozmetikumokkal vigyázz, mert nem minden baba bír mindent.

De a sudocremmel nem tudsz mellé lőni, nagyon jó krém, nem hinném, hogy valaki allergiás rá.

Amúgy a dm-es dolgok nagyon jók, fürdetők, popsikrémből a neogranormon nagyon jó nekünk, a dm-es nem vált be. Pelenkából is jó a dm-es.

2014. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sztem elég ha a babának viszel egy csomag pelust, nem muszáj a legmárkásabbat (sztem), tökéletes egy dm-es is, vagy van kis csomag libero.


meg max az anyukának egy tábla csoki!

2014. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy könyvet vinnék.


Pl.: Anya, taníts engem! Deákné B. Katalintól


Nagyon jó könyv!

2014. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!