Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Náthás babát mikor kell...

Náthás babát mikor kell orvoshoz vinni?

Figyelt kérdés
5 hónapos kisfiamnak elkezdett szörcsögni az orra és elég sokat tüsszög meg köhécsel is ( száraz köhögés nem hurutos). Láza nincs, kedve jó, orra nem folyik. Elég otthon kezelni valamivel vagy le kéne vinni orvoshoz?

2013. máj. 28. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából ha az porvos normális akkor úgy sem ír ilyen dologra semit sem.

Elmondja, hogy szívjad az orrát, igyon nagyon sokat és ennyi.

Fekvö babáknak még köptetöt nem írnak.

Amíg rendesen iszik eszik nincs 3 napnál tovább tartó láza, ha lázas is csillapítható, addig az orvos semmit nem csinál. akkor vírus fertözése van, nem jó rá semmi, és hogy az immunrendszere erösödjön ahhoz túl kell esni sok sok ilyen betegségen.

2013. máj. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én már nem vinném, persze te döntöd el.

2 hónaposan náthás lett a lányom, láza nem volt, csak orrfolyás, tüsszögés. A doki csak azt mondta adjak neki Cebion cseppet és szívjam az orrát. Ennek tudatában már nem töltenék feleslegesen időt még egyszer sima náthával.

2013. máj. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én azonnal elvinném!

pici még! az, hogy te nem látsz semmi olyat az egy dolog, de nézze meg az orvos.


bár sokan mondják majd azt, hogy ne, mert ott még betegebb lesz.

2013. máj. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es:

sima náthának indult, és hurutos lett, antibiotikum gyógyította meg. örülök, hogy beadtam, mert lehetett volna nagyobb baj is.


ne a szülő adja meg a diagnózist!

2013. máj. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egész nap tisztítottam az orrát így a köhögés és tüsszögés is abbamaradt. Láza még mindig nincs, már nem szörcsög annyira és az éjszakát is átaludta rendesen. Kicsit nyugodtabb lettem bár az utolsó két válasz elbizonytalanított. Remélem nem lesz semmi gond és persze figyelem és ha kicsit is rosszabb lenne inkább viszem is orvoshoz. Mindenkinek szép napot. A zöld kezek mentek:-)
2013. máj. 29. 05:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!