Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha egész nap...

Mit tegyek ha egész nap rajtam lógna a baba?

Figyelt kérdés
6 hetes. Éjszaka alszik, egyszer kell hozzá felkelni. Délelőtt is alszik. Dél körül fel kel, és onnantól nem hajlandó elaludni: sír, kiabál, csak akkor nyugszik meg ha elkezdem etetni. Ilyenkor egy darabig eszik, aztán elalszik, de mérem, úgyhogy eszik rendesen. De mivel egész nap rajtam lóg, estére már kevés a tejem. Ilyenkor megkapja amit reggel lefejtem, de ennek ellenére ugyanúgy sír, és csak akkor van el ha bekapja a cicit. Ha meg így elalszik és megpróbálnám "kiszabadítani" magam, egyből felriad és minden kezdődik előlröl. Próbáltam ringatni, babakocsiban altatni, cumiztatni de semmi nem vált be. Mitől van ez? Hagyjam sírni? Így is kénytelen vagyok 10 percekre sírni hagyni különben lezuhanyozni se lenne időm..
2014. aug. 29. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Hagyd sírni, csak akkor vedd fel, ha valóban van valami baja. Hozzászokott, hogy mindig felveszed. Néhány napig nehéz lesz, de utána leszokik a rajtad lógásról.
2014. aug. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Én nem hagynám kifejezetten sírni, de amúgy nem próbáltad forgoval v vmi érdekességgel lefoglalni amit tud nézni, vagy pihenőszékben vidd magaddal elején nyafizik de majd ha látja h nem vagy messze el lesz.


Kislányom is ilyen volt, mondjuk mi nem hagytuk sírni, kb 2 hónapos koráig tartott utána volt h fél órát is elnézelődött a pihenőszékében, v vittem magammal a pihenőszékben és magyaráztam neki!

2014. aug. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
mindkettot probalruk, kb 4 percig erdekli aztan.visit :(
2014. aug. 29. 19:07
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Figyelj, elhiszem, hogy kivagy. Wcre is alig bírtam elmenni és volt, hogy órákig szopott. Tudom, nem ezt akarod hallani, de hidd el, pár hét és megváltozik ez az állapot. Nekem 9 hét volt a fordulópont , aztán asz 5. hónap és ma már ki is tudom aludni magamat. :)


Hidd el nekem, 6 hetes, persze, hogy kellesz neki, te vagy az édesanyja. Nem akarok nagy szavakat használni, de szüksége van rád.


Az első nyilvánvalóan baromságokat ír. (bocs!)

NEm csak az a szükséglete egy csecsemőnek, hogy átpelenkázzák, megetessék... Az is, hogy egész nap rajtad lógjon mint egy kis majom. Nem azt mondom, hogy az ember ne menjen el wcre, ne fürödjön, csak a gyerekének éljen, de igenis az elő időszak emiatt nagyon megterhelő. Ha néha sírdogál, nem lesz semmi baja, de effektíve sírni nem hagynám, mondván "szokja".


De befejezem az okoskodást. Kitartást kívánok neked!

2014. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Egy 6 hetes baba még nem fog szórakozni veled, ha sír, annak oka van.

Szerintem lehet, hogy éhes még, vagy tényleg veled akar lenni (hidd el, olyan gyorsan megy az idő, hogy visszasírod ezt még).

De szerintem simán fejlődési ugrás, ezt túl kell élni. Itt olvashatsz róla:

[link]

2014. aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Szia, ne izgulj fog változni. Tudom, hogy nehéz, én is "kilátástalannak" éreztem ezt az időszakot, de igaza van a többieknek. Pár hét és minden megváltozik. 6 hetesen az én kislányom is csak rajtam lógott egész nap, és a mellemen. Olyan is volt éjszaka, hogy vittem magammal a wc-re, hogy ne sírjon a kiságyban, és ne ébressze fel a többieket. Nem volt el sehol, csak kézben, és egész nap a cicimen lógott. Evett, meg cumizott a mellemen, ha elvettem sírt. Én is úgy zuhanyoztam, hogy anyum vagy anyósom volt vele addig, (a férjem külföldön dolgozik) és sírt amíg nem voltam a szobában. Most már 6 hónapos nagylány és ég és föld a különbség. Leköti a pörgő-forgó, nem a cicim jelenti számára a világot, sőt, annyira érdekli minden, hogy néha még enni is elfelejt :-) Elvan fél órát is magában. Még valami. Soha nem hagytam sírni, egy nyekkenésére ugrottam, ha csak nyöszörgött akkor is. Nem tudom, hogy ennek köszönhető-e, de nála sírás csak akkor van, ha fáj az ínye, mert jön a foga. Amúgy, hál istennek a sírós baba fogalmát nem ismerem.

Hidd el, hogy nemsokára minden sokkal jobb lesz. Amikor a kislányom 6 hetes volt, én is azt hittem, hogy ennek sosem lesz vége, de tényleg egyre jobb lesz minden nap. :-)

Kitartás

2014. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!