Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az jobb ha egész nap az...

Az jobb ha egész nap az édesanyával van a baba, vagy ha gyakran vigyáz rá más is?

Figyelt kérdés
9 hónapos a babám és mivel senkim sem lakik közel hozzánk, a férjem is dolgozik, így gyakorlatilag egész nap velem van. Van egy ismerősöm ugyanennyi idős babával, de ő elég gyakran hagyja másra a gyereket. Jobb az úgy? Megfogalmazódott bennem, hogy melyik egészségesebb a baba személyiségfejlődése szempontjából. Vagy ebben a korban az a jobb, ha minél többet van az anyával?
2014. márc. 17. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugodt, biztonságos, szeretetteljes környezet és gondozó személy kell neki, ha nem a anya, akkor szinte bárki más is megfelelő.
2014. márc. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint az jó ha néha nem csak az anyukájával lehet de gyakran biztos nem szeretne tőled elszakadni. Mivel nálunk is ez volt a helyzet, mindig együtt voltunk, jó szoros lett a kapocs de hátránya nem származik belőle.Nekem azt tanácsolta egy pedagógud barátnőm, hogy vigyem magammal mindenhová, társaságba, játszótérre mikor nagyobb lett.
2014. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a szitu. Mondjuk mi 2 hetente haza utazunk 1-1 napra a szüleimhez, ezt leszámítva reggeltől estig "nyuvasztjuk egymást" a bébivel. :D

Szerintem az a jó, ha minél többet van a baba veled, hiszen te vagy a biztos pontja. Te eteted, te teszed tisztába, vígasztalod. Persze fontos az is, hogy érjék az ingerek, ha elmentek sétálni, vagy vásárolni ezt-azt, az is bőven elég lehet. Úgyis csak az érdekli a csemetét, hogy hol vagy, mit csinálsz. :-)

Csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani, nálunk renben van minden. :)


8 hónapos bébike anyukája

2014. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nálunk is rendben van minden, értelmes, vidám, kiegyensúlyozott gyerkőc :) és persze érik ingerek, gyakran járunk el ide-oda. Csak egy kicsit elbizonytalanodtam egyrészt a mi helyzetünkben, hogy nem-e később majd nehezebben fogom tudni elhagyni (bár azért ezzel eddig nem volt gond) és másrészt a másik kisbabát tekintve, hogy kihat-e majd az érzelmi fejlődésére hogy gyakran van anyától távol?

2014. márc. 17. 09:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az a nem jó, amikor úgy van kizárólag az anyukával, hogy egész nap be vannak zárva a négy fal közé, és semmi más inger nem éri a gyereket, nem lát más emberi lényeket. De ha veled van, és viszed társaságba, akkor nem hinném, hogy kára fog származni belőle.

Én azt sem tartom egészséges dolognak, ha gyakran lepasszolják a gyereket másra.

2014. márc. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a rokonságban van egy ilyen család, ahol az összes nagyszülő túl távol van és csak anyuka vigyáz a babákra. Anyuka meg elég rosszban van a saját anyjával, így gyakorlatilag nem vesz át semmilyen gyereknevelési jótanácsot tőle, így mindent úgy csinál ahogy saját maga találja ki (és a könyvekből olvassa). Pl azt olvasta, hogy 5 percet lehet sírni hagyni a babát, na most 5 percig leteszi, kimegy, addig a gyerek sír, majd 5 percre vissza, majd 5 percre kimegy és így tovább. A nagyobbik gyerek 2,5 éves, és valami brutál hisztis, kezelhetetlen, bár nem feltétlenül csak az egyoldalú neveléstől lehet ilyen.

Na most ez egy sarkosított példa, csak arra akartam rávilágítani, hogy jó az, ha más is belefolyik kicsit a gyereknevelésbe, mert egyrészt a baba megtanul jobban alkalmazkodni, másrészt meg az anyukának is jó, ha másféle nevelési módszereket is lát, és a saját belátása szerint meg tudja fogadni némelyiket.


Nálunk édesanyám is vigyáz gyakran a picire, és a párom is. Hárman váltjuk egymást. A pici szuperül alkalmazkodott mindhármunkhoz, tudja kivel mit lehet, (pl cicit csak tőlem kér, mindenkinek másféle altatás vált be stb) és a múltkor pl nem tudtuk másképp megoldani, anyósom jött át pár órára vigyázni rá. Előtte a babám 1 hónappal látta utoljára anyóst, tehát biztosan elszokott tőle. Mégis jól sikerült a vigyázás/altatás/etetés és nem volt semmi hiszti. Szóval úgy gondolom, jó az, ha mások is belefolynak a babanevelésbe.

2014. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Ez így rendben van 6-os ahogy írod, én arra gondoltam, hogy az nem jó, ha túl gyakran, és túl sokan vigyáznak a gyerekre, és a gyereknek teljesen mindegy már, hogy kivel van. Pl. a sógornőm sem fogad el senkitől sem semmilyen tanácsot, nem mozdult ki a gyerekével sehova, a gyerek a szülein kívül senkit nem ismert, és a szülők jelenlétében sem bírt elviselni másokat. Majd egyik napról a másikra anyuka önmegvalósításba kezdett, és az addig sehova el nem engedett gyereket odacseszte egy hétre a nagyszülőknek (még nem volt 1 éves!). Na ez gáz, és ez sokszor megismétlődött. Ma már elmúlt 2 éves, odáig jutottak, hogy ha anyuka köszönés nélkül otthagyja a gyerkőcöt, akkor az észre sem veszi.

Ha viszont valaki nem tudja másra bízni a gyerekét, mert messze a család, akkor áthidalható ez azzal, ha gyakran viszi társaságba szerintem.

Amúgy nálunk is szokott a kisfiam az apukájával, ill. anyukámmal lenni, és nagyon jól elvan velük. De én másra nem merem rábízni.

2014. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az jó, ha mások is részt vesznek a gyerek nevelésében, sőt én is szeretném, ha közelebb lennének a szülők. :) Így sem panaszkodhatok, mert nem vagyunk mindig négy fal között, gyakran járunk el (vagy jönnek hozzánk). de az ismerősöm esetében a gyerek mondjuk nem "sérül", ha anyuka gyakran passzolja le? (ő amúgy nem egy "anyuka-típus" amúgy sem)
2014. márc. 17. 12:17
 9/9 anonim ***** válasza:
5-ös, egyet értek Veled. Igen, ha nem tudja kire rábízni, a társaság egy jó megoldás.
2014. márc. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!