Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 honapos babat heti 1x 8...

2-3 honapos babat heti 1x 8 orara az apjara lehet hagyni?

Figyelt kérdés

Abban a szerencses helyzetben vagyunk, hogy reszmunkaidös, otthonrol is vegezhetö szamitogepes munkam van, de hetente egyszer be kell altalaban igy is jönnöm. Babat tervezünk, es a ferjem is otthon lesz a het egy reszeben. Az lenne a kerdesem, hogy mikortol lehet ennyi idöre az apjaval hagyni otthon? Ez milyen nehezsegekkel jar, es miket kell atgondolni?


A valaszokat elöre is köszönöm.



2014. szept. 1. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy otthon lehet, ő ugyanolyan szülő, mint az anya. Ha tudsz majd szoptatni, akkor az egy kicsit macerásabb, mert ugye ez az egyetlen dolog, amit egy apa nem tud, de a tejet le lehet fejni és oda tudja ő is adni neki. Minden mást ugyanúgy meg tud oldani az apuka, mint te.
2014. szept. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Ha szoptatod, akkor nem, vagy csak nagyon nehezen megoldható.


De mivel még csak a tervezésnél vagytok, addig még nagyon sok minden változhat.

2014. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem igen simán otthon lehet hagyni... ha lesz tejed, akkor le kell fejni, be a hűtőbe és már lesz is mit adni neki, ha tápszeres lesz akkor ugye egyértelmű... mivel otthon lesz ő is veled már az elején is a héten több napot, szépen be kell vonni mindenbe, hogy ne féljen tisztába tenni, esetleg egy "balesetnél" átöltöztetni... én is otthon hagytam a férjemre már ennyi idős korában igaz nem 8 csak 4 órára, de semmi probléma nem volt soha... legalább ő is tisztában van vele mivel jár egy gyermek gondozása :))
2014. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos megoldható lenne,de gyed mellett a baba egy éves koráig nem vállalhatsz munkát.
2014. szept. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat! Nem en vennem fel a gyedet, ha egyaltalan elünk vele, hanem a ferjem. Az orszagban, ahol lakunk egyebkent lehet mellette reszmunkaidöben dolgozni, de nem is biztos, hogy szükseg lesz ra, csak maximum az elsö 2-3 honapban. A ferjem munkahelyen vannak kisgyerekes munkatarsak, akiknek megengedik, hogy otthonrol dolgozzanak 1-3 napot hetente. Ha ez összejön, akkor nem is akarjuk a gyedet felhasznalni, mert nem lesz ertelme. Igy mar a ferjem is a kezdetektöl otthon lesz, ha nem is egesz heten, tehat mire a baba 2-3 honapos, addigra mar rutinos lesz ö is:)


Akkor a szoptatas ezek szerint, ami picit bonyolultabb, de akkor a babanak nem lesz baja ettöl.

2014. szept. 1. 12:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon komplikált szülésem volt sok vérveszteséggel, így tejem se lett. Az első két hétre alig emlékszem, mozogni se tudtam rendesen. Addig nagyrészt az apja (és néha jöttek a nagyszülők) látták el.

De azóta is volt olyan, hogy 1-2 napra el kellett mennem, vagy más dolgom volt, teljesen jól elvolt az apjával. Most 4 hónapos.

2014. szept. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az apa ugyanolyan szülője a gyereknek, mint az anya. Ergo, a megszületés pillanatában már rá is rá lehet hagyni, ha anyukának dolga van. Miért ne lehetne?

2 és fél hónapos volt a fiam, amikor engem műteni kellett, 4 napot voltam kórházban és a fiunk a férjemmel volt, rövidebb időt anyósom is besegített neki, de a nap nagy részét a férjemmel töltötte. Nem dőlt össze a világ.:)

Nem olyan elveszettek ám az apukák sem.:)

Ha szoptatni fogsz és lesz tejed bőségesen, akkor érdemes fejni a tejet, amit elraksz, a fagyasztóba és ilyenkor cumisüvegből oda lehet neki adni.

2014. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha szoptatni fogsz, akkor a melled annyira megtelik tejjel, hogy a munkahelyeden is 4 óra elteltével fejned kell, mert különben leáztatja a ruhádat. Ugyanis a mell is jelez, ha a babának enni kell.

Különben a szoptatás nem bonyolult, hanem a világon a legegyszerűbb táplálás, csak a babát nem tudod 4 óránál tovább másra hagyni.

Fél év után könnyebb, mert akkor már mást is eszik.

2014. szept. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a leírt tapasztalatokat, akkor valószínűleg a munkahelyen lefejés marad.
2014. szept. 3. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!