Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet? Vigasztalhatatl...

Mi baja lehet? Vigasztalhatatlanul sír.

Figyelt kérdés

3,5 hónapos, eddig mintababa volt. Éjjel 9-11 órát alszik kb két hónapja, napközben általában vidám, folyamatosan vigyorog. Tápszeres - ha számít.

Viszont az elmúlt egy hétben ez a harmadik olyan nap (nem egymást követően), hogy vigasztalhatatlanul sír órákig. Etetés után átmenetileg csendesebb, némi kínlódás után elaltatni is sikerül, de az ébrenlét nagy része vörös fejjel ordítással telik.


Eddig csak akkor sírt, ha valami baja volt - éhes, fáradt. De akkor se ilyen intenzíven. Ezen kívül szinte egyáltalán nem (volt) jellemző a sírás.

Most vörös fejjel ordít. Nem lázas, evett, tiszta pelenka van rajta, nem fázik, nincs melege, eleget aludt. Nincs több ötletem. Sír kézben, letéve még jobban.


Eddig a testi közelséget se igényelte annyira, akár egy órát is eljátszott bármivel, ami a kezébe akadt.


Megnyugtatni eddig nem igazán kellett, mert mindig egyértelmű volt, hogy milyen konkrét ok miatt sír. Most fogalmam sincs. Bármilyen tipp?


2014. szept. 1. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem a 2 hónaposom csinálja ezt ma... úgy visít, mint egy kismalac, semmi sem jó, sehol sem jó... Nem tudom, talán a frontokat érzik?
2014. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hasfájás?Tornáztatni, masszírozni próbáltad?Hasfájás később is kialakulhat sajnos :( nekünk is volt pl egy álmatlan éjszaka pedig 3 nap és féléves.Szája nem fehér belül?Mert akkor szájpenész

Ínye nem duzzadt?Az a foga miatt

2014. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy frontérzékeny. Már magzatként is vagy felpörgött, vagy egész napra kiütötte egy-egy front.


Este 9-kor letettük, 8-ig aludt - viharban általában úgy alszik, mint akit agyonvertek.

De ennyire kiakasztaná a front? Az általános viselkedéséhez képest ez most nagyon ijesztő. Olyannak tűnik a sírás, mintha fájna neki valami. Fájhat a feje esetleg..?

2014. szept. 1. 15:05
 4/12 A kérdező kommentje:

Kb egy hónappal ezelőttig volt hasfájós, azóta teljes a nyugi. Visszatért volna?

Tornáztatni nem lehet, dühösen kalimpál, feszíti magát - no meg letéve még durvábban üvölt.

Szájába nem tudtam benézni még, de megnézem majd.


Anyósom is itt van most, elvitte aludni, most átmenetileg csend van, lehet, hogy sikerült elaltatnia. Bár ezzel nem volt gond, csak míg korábban letettük és fél perc múlva el lehetett jönni onnan, most 10-20 perces küzdelem.

2014. szept. 1. 15:08
 5/12 A kérdező kommentje:

Szerdán volt ilyen, meg ha jól emlékszem szombaton. Szerdán alvásidőben vittük oltásra, akkor betudtam a felborult napirendnek.


Tegnap viszont kicsattanóan jókedvű volt, gügyögött, röhögött mindenen, egész nap vigyorgott, mint a vadalma. Ma meg ez.. Délelőtt hárman vetésforgóban próbáltunk kezdeni vele valamit, de hasztalan.

2014. szept. 1. 15:11
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy a feje fáj. Én beraktam a kislányom a kiságyba, becsomagoltam egy vékony takaróba, még betakargattam pluszba, pár perc nyöszörgés után elaludt, most már háromnegyed órája alszik...
2014. szept. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
esetleg nem ártana megkérdezni gyermekorvost vagy védőnőt. Lehet hogy én vagyok a paranoiás de jobb félni mint megijedni.
2014. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Legyen sokat sokat a hasadon , simogasd a hasiját , nálunk is 3 hósan Volt ez vettem neki fog ínyre való krémet ( nem korai , mar most beindulnak a fogak belső növekedési folyamata ) es ez iszonyatosan faj ,na meg en esküszöm a borostyán láncra is . nálunk ez a két dolog ment es mondhatom ( most 2 eves ) nagyon sokat segített . Szerintem ha ok nélkül hirtelen el kezd sírni az tutti hogy hirtelen jött nyilalló fajdalom a fogzástól .
2014. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Fogzas? Lehet, hogy meg nem jon ki de mar erzi. Lehetne az is.
2014. szept. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egy baromi hosszú alvás után estére jó kedve lett. Nem tudom mi lehetett ez. Front és/vagy a fogai jönnek. Az alsó ínyét esélytelen megnézni, ahogy megfogom az alsó ajkát, automatikusan jön ki a nyelve is. Meg van róla győződve, hogy akármi kerül a szájához, azt meg kell enni.


Mondjuk az utóbbi hetekben erősebben nyáladzik, mindent töm a szájába. Bár ez utóbbi lehet egyfajta "érzékszerv" funkció is.


De hál'Istennek most vége az ordításnak.

2014. szept. 1. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!