Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kórházakban miért adnak az...

A kórházakban miért adnak az újszülött babáknak cukros vizet?

Figyelt kérdés
ez nem egészségtelen?
2010. jan. 17. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
De, az. Tudod, "pénzhiány"... A cukros vizet addig adják a babának, amíg az anyukájának nem termelődik elég teje, hogy aztán azzal táplálják. A cukornak nagyon nagy a kalóriatartalma, és bár szinte semmi vitamin, ásványi anyag nincs benne, végszükség esetén így is kihúzza a baba.
2010. jan. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

De az. Csak amikor ott van a csecsemőosztályon x ordító kisbaba, akkor így oldják meg a kérdést, mert attól némileg elhallgatnak/elalszanak. Van, ahol tápszereznek is.

Mindkettő rossz a tejbelövellés szempontjából...


Ha bababarát kórházban szülsz, akkor ha teheted, tartsd magadnál folyamatosan, és akkor a tieddel ez nem történik meg...

2010. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kislányomnak egyszer adták, de azt mondták, azért, mert nagyon fájt a hasa. Túl sokat szopizott az első este (1 naposan 50 ml-t egy adagra), és meglett az eredménye. Nem tudom, hogy a cukros víz segített-e, de amíg nem adtak Neki, csak ordított a kezemben, utána kis idő múltán megnyugodott.
2010. jan. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok, ezek szerint Engem csak megetettek a hülye dumával, mert ha azért adják a cukros vizet, hogy megtöltse a pocit ideiglenesen, akkor minek adták az Én túlságosan is jóllakott babámnak?
2010. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
igen,laktat.én nem vagyok benne biztos,hogy pénz hiány miatt csinálják,de valami ok miatt nem adják nekik oda a lefejt anyatejeket,gondolom bevizsgálják előtte őket és az meg idő lenne,és az lenne pénz.A poén az,hogy a saját tejedet se adhatod oda neki,ha netán nem akar valamiért szopni,mert ilyen is van.ismerősöm gyerekét így rontották el,nem is szopott,hiába próbálkozott anyuka.megszokta hogy kap cukros vizet azért nem kellett küzdeni.nekem éjjel nappal velem volt,csak hogy minél többet cicire tudja tenni,hogy hamarabb beinduljon a tej.mikor jöttünk haza a korházból,már hízott is.
2010. jan. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

15:05-nek!

Pont, hogy a cukros víztől fáj a pici poci, csak nem törődnek vele. Megtöltik és kész a kis gyomrukat. Egyébként a baba-mama barát kórházban nem hallottam ilyenről. Én ott szültem és a lányom kb 10 perc volt külön tőlem a 4 napig, míg levittek osztályra. (külön-külön) Amúgy tuti nagyon nagy balhét csaptam volna ezért, de mindenki maga tudja...

2010. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

A cukros(glükózos)vizet azért érdemes adni,szopi után 1-2 kortyot(nem kell túlzásba vinni),mert ugye ilyenkor nincs v. csak kevés a tej így telít is,de meg is indítja az anyagcserét,ezért kevesebb az esélye,hogy besárgul a baba.A sárgulást,az okozza,hogy a bilirubin nem távozik a szervezetéből,kakival (magzatszurok)ill.azt hiszem,hogy pisivel is távozik valamennyi.

Nem kell félni tőle,az a pici,nem árt nekik.Amikor én benn voltam a csecsemős mondta,hogy szopi után adjunk neki egy picit,nem helyette!

2010. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja,aztán belövelt a tejem és azt adtam,amit lefejtem,senki nem szólt,sőt örültek neki...És én is :-)
2010. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Nekem azt mondták azért adják, hogy amíg nincs teje az anyukának ne essen le a cukra a babának. Nem hiszem, hogy lesz tőle valami baja amúgy meg nem kötelező adni neki. Legalábbis nálunk úgy volt, hogy a babával együtt megkaptuk a cukros vizes cumisüveget de velünk volt a baba végig csak fürdeni vitték el. Aki nem akarja az ne adjon neki.
2010. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
15:09-es nek,én is bababarát kórházban voltam,és ki volt téve a cukros víz,így eldönthetted,hogy adsz-e neki.
2010. jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!