Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 2 hónaposan...

Normális, hogy 2 hónaposan egész nap fent van?

Figyelt kérdés

Valamit biztos elrontottam, de a kisbabám nagyon gyakran szinte kibírhatatlan, egész nap ordít, alig alszik.

Nem hasfájós, egyszerűen csak valamitől nem álmos. Próbáltam nála a 3 órás napirendet kialakítani több-kevesebb sikerrel, az éjszakákat átalussza, kb. 3 óránként éhezik meg, szóval cicin sem akar lógni egész nap, csupán ölben. Az a durva, hogy nem elég neki, hogy ölben van, egész nap semmit nem tudok csinálni, de még le sem ülhetek, mert amint leülnék, újra ordít. Tehát egész áldott nap le-föl sétálok vele, puszilgatom, amikor bealszik várok még és próbálom lerakni az ágyába. Ilyenkor vagy alszik még 10-15 percet, aztán újra ordít, ölben ismét megnyugszik.

Vettem Adamo hintát is, abban aránylag elvan, de max. 10-15 percig, akkor is úgy, hogy ott állok felette és ringatom. Amint elmegyek wc-re, már sír.

Rettegek minden újabb naptól, mert imádom, de nagyon fárasztó, a hátam olyan szinten fáj, mintha 20 évvel lennék öregebb.

(anyatejes baba, nem hasfájós, nem éri sok inger napközben)



2014. szept. 3. 10:25
 1/3 A kérdező kommentje:

Azt még hozzáteszem, hogy reggelenként szoptatás után iszom egy kávét, de egész nap semmilyen más koffeines italt/ételt nem veszek magamhoz.

Nem hinném, hogy az az 1 kávé lenne a gond.

Amúgy nem minden napunk ilyen, van, amikor egy kisangyal, kb. 2-3 naponta van ilyen pokoli nap.

2014. szept. 3. 10:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Én elkezdeném leszoktatni erről az állandó kézben tartásról... Kicsit furin hangzik, tudom, ennyi idősen nem lehet még őket elkényeztetni sem...

Kisfiamat 10 hetes koráig sokat kellett tartogatni hasfájás miatt, utána megszűnt az állandó tartogatás.

Próbáld meg többször lerakni az ágyra, leülni mellé, ha sír vigasztald, de ne vedd mindig fel. Legyél ott mellette, mutogass neki dolgokat, próbáld elterelni a figyelmét. Nem egyszerű, tudom, de neked sem jó ha egész nap rajtad lóg a gyerkőc, még wc-re sem tudsz normálisan elmenni.

Nem tudom hogy szoptatás alatt mennyire jó vagy nem jó a kávé, nem szoptattam, de nekem gyanús hogy talán azért nem alszik... Próbáld meg elhagyni a kávét 1-2 napra, meglátod hogy változik-e valami...

Kisfiam 8-10 hetesen 1-1.5 órát volt ébren és utána 1.5-3 órákat aludt, muszáj lesz rászoktatnod az alvásra.

Kitartás!!!

2014. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy az én kisfiam is olyan volt hogy sokszor igényelte volna hogy cipeljem a lakásban hogy had nézelődhessen, meg állandóan le kellett kötni őt, én beraktam a babakocsiba és vittem magammal a konyhába, énekeltem, beszéltem neki amíg mosogattam, vittem teregetni, magyaráztam neki a ruhákról stb... Volt hogy végig nyöszörgött egy teregetést de próbáltam neki elmagyarázni hogy ezeket muszáj az anyának megcsinálni... Persze ő ebből semmit nem értett (vagyis kitudja...) de mégsem a szobában hagytam sírni...
2014. szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!