Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kislányom nem...

2 hónapos kislányom nem hajlandó elaludni. Mit tegyek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Cicizni nem akar, már jóllakott, eltol magától. Kendőt, manducát nem viseli el, kapálózik, sír benne. A karomban szeret lenni, oldalfekvésben, úgy elalszik, de amint leteszem, kinyílik a szeme és ordít. Nem hasfájós, csak álmos, de mégse alszik.

Mit tegyek? Második baba, a kisfiam simán elaludt cicin ilyenkor, most tanácstalan vagyok :(


2014. szept. 3. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt a tanácsot kaptam, hogy ilyenkor hosszabbítsam meg az elalvási szakaszt, esetedben a ringatást 20 perccel, és naponta csökkentsem ezt az időt. Nàlunk bejött. Az elején fàrasztó volt, de megérte. Valószínű nem alszik elég mélyen mikor lerakod.
2014. szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kislány jobban igényli az anya testi közelségét,ilyenkor nem segít más mint a ringatás, dédelgetés. Nekem is ilyen volt a második kislányom. Rengeteget volt kézben, csak úgy és akkor aludt.Ki fogja nőni, és nézd a jó oldalát, valószínűleg egy tündéri bújós, simulós gyerek lesz. Az én kislányom már 15 éves és még mindig bújós, hizelgős.
2014. szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon bújós :) Együtt is alszunk éjjel mióta megszületett, csak a nappali teendőket nehéz állatni mellette így. A kendőt is ezért szereztem be, csodálkozom, hogy nem szereti :(
2014. szept. 3. 13:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy 2 hónapos lányom és ugyanez a helyzet nálunk is.

Nekem ez a cikk nagyon sokat segített, hogy megértsem mi miért van és azóta könnyebben altatom, teszem le.

[link]

A lényeg, hogy figyelem a jeleket és amikor átlép a mély alvás fázisba, akkor teszem le, így nem nyöszörög fel pár perc múlva, hanem alszik édesdeden. Előtte én is megszenvedtem vele. Leraktam, felkelt és ezt rengetegszer egy nap. Szóval egy cipőben járunk. :) Remélem neked is hasznos a cikk és sok minden így érthetőbb lesz. :)

2014. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ringatom tovább akkor :)
2014. szept. 4. 07:26
 6/11 A kérdező kommentje:

Na tanácstalan vagyok!

Hiába ringatom fél óráig akár, teljesen ellazulva leteszem és fent is van. Párszor elaludt szoptatás közben, elengedte a cicit, kimentem a szobából, 5 perc és ébren van. EGÉSZ nap ezt játsszuk. Gyakorlatilag nem alszik semmit. Help!

2014. szept. 6. 14:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Mennyit vagytok napközben levegőn?
2014. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tegnap a délelőttöt pl. levegőn töltöttük, plusz du. 1 órát. Egész nap semmit sem aludt, csak perceket :( Este 11-kor aludt el végkimerülésben. :(
2014. szept. 7. 07:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen időszak. Egész nap az altatásról szólt. Teljesen ko volt, letettem, 5 perc és fent volt. Magától elmúlt. Nincs praktika. :( Idővel jobb lesz, változik. Csak nálunk kicsit korábban volt. Mindig ilyen rossz alvó volt? Az elejétől???
2014. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt ilyen. Most változott :) Kitartunk, biztos változik :)
2014. szept. 9. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!